Վարչապետն Արդարադատության նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարարին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել ՀՀ արդարադատության նորանշանակ նախարար Արփինե Հովհաննիսյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետը նշել է, որ Արփինե Հովհաննիսյանին նախարար նշանակելիս ՀՀ Նախագահի հետ հաշվի են առել նրա փորձառությունը, մասնագիտական գիտելիքները և անաչառությունը: Հովիկ Աբրահամյանը համոզմունք է հայտնել, որ նախարարության մասնագիտական թիմի հետ միասին նորանշանակ նախարարը կլուծի ոլորտի առջև դրված խնդիրները, կիրականացնի կառավարության ծրագրով նախատեսված բարեփոխումները: Վարչապետը շնորհավորել է Արփինե Հովհաննիսյանին և մաղթել արդյունավետ աշխատանք:
Նորանշանակ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ Նախագահին և վարչապետին բարձր վստահության համար և նշել, որ թիմային և նվիրված աշխատանքի շնորհիվ կլուծեն իրենց առջև դրված խնդիրները:

Премьер представил сотрудникам Минюста РА нового министра
Премьер-министр Армении Овик  Абрамян  представил сотрудникам Минюста РА  новоназначенного министра юстиции Армении Арпине Ованнесян.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ МЮ РА,  премьер отметил, что, назначая Арпине Ованнесян министром юстиции Армении, они с президентом учитывали ее опыт, профессиональные  знания и беспристрастность.  Овик  Абрамян выразил уверенность,  вместе  с профессиональной  командой   ведомства новый министр будет  решать  поставленные перед отраслью задачи и проводить  предусмотренные  правительственной  программой  преобразования.  Премьер поздравил Арпине Ованнесян и пожелал ей  плодотворной  работы.
В свою очередь Арпине Ованнесян поблагодарила  президента  и премьер-министра Армении за высокое доверие, отметив,  что благодаря слаженной  командной работе  они смогут решить  все  поставленные перед ними задачи.