Գուրգեն Դալիբալթայանը տասնամյակների փորձառությունը ամբողջովին ծառայեցրեց հայոց բանակի հաղթանակներին. ՀՀ Նախագահ
Գուրգեն Դալիբալթայանը տասնամյակների փորձառությունը ամբողջովին ծառայեցրեց  հայոց բանակի հաղթանակներին. ՀՀ Նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀՆախագահ Սերժ Սարգսյանն սեպտեմբերի 1-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Դալիբալթայանների ընտանիքին՝ գեներալ-գնդապետ Գուրգեն Դալիբալթայանի մահվան կապակցությամբ:
«Խոր ցավով տեղեկացա անվանի ռազմական գործիչ, գեներալ-գնդապետ Գուրգեն Դալիբալթայանի մահվան մասին:
Անուրանալի է Գուրգեն Դալիբալթայանի ավանդը Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի ստեղծման և կայացման, բանակաշինության գործում: Նրա անունը անխզելորեն կապված է Արցախյան ազատամարտի կարևորագույն մարտական գործողությունների նախապատրաստման և իրականացման հետ:
Լինելով Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի առաջին պետը և Հանրապետության Նախագահի երկարամյա գլխավոր ռազմական տեսուչը՝ անվանի զորավարը իր հարուստ գիտելիքներն ու տասնամյակների փորձառությունը ամբողջովին ծառայեցրեց մեր ազգային-ազատագրական պայքարի և հայոց բանակի հաղթանակներին:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում ձեզ, ձեր հարազատներին և մերձավորներին, Գուրգեն Դալիբալթայանի զինակից ընկերներին»,- ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից,ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Armenia’s President: Gurgen Dalibaltayan invested decades of experience to victories of Armenian army
Armenia’s President: Gurgen Dalibaltayan invested decades of experience to victories of Armenian
army
YEREVAN, SEPTEMBER 1, ARMENPRESS. On September 1,President Serzh Sargsyan sent a telegram of condolence to Dalibaltyans family on the occasion of the decease of Colonel-General Gurgen Dalibaltayan.
“It was with deep sorrow that I learned about the decease of the renowned military figure, Colonel-General Gurgen Dalibaltayan.
It is impossible to renounce Gurgen Dalibaltayan’s investment in the creation and development of the Armed Forces of the Republic of Armenia, army building. His name is inseparably from the preparation and implementation of the most crucial military operations during the Artsakh war.
Being the first Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia and the long term chief military inspector of the President of the Republic, the renowned commander invested all his knowledge and decades of experience in our national liberation war and in the victories of the Armenian army.
I express my heartfelt condolences to you, your relatives, friends and Dalibaltayan’s fellow friends”, as “Armenpress” was informed, reads the telegram of condolence of the President of the Republic of Armenia.