Նեպալում երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել Է արդեն 4100-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նեպալում տեղի ունեցած երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել Է 4138-ի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է DPA գործակալությունը՝ հղում անելով Նեպալի ներքին գործերի նախարարությանը:
Ավելի վաղ հաղորդել Էր ավելի քան 3,7 հազար զոհվածների մասին:
Նեպալում 7,9 մագնիտուդով երկրաշարժը տեղի Է ունեցել ապրիլի 25-ի առավոտյան: Ստորգետնյա առաջին ցնցումներին հաջորդել են եւս մի քանի հետցնցումներ: Երկրաշարժի Էպիկենտրոնը գտնվում Էր երկրի մայրաքաղաք Կատմանդուից 82 կիլոմետր հյուսիս-արեւմուտք ընկած շրջանում: Օջախը եղել Է 15 կիլոմետր խորության վրա: Ապրիլի 26-ին Նեպալում վերստին գրանցվել են մի շարք հետցնցումներ, որոնցից ամենահզորի մագնիտուդը եղել Է 6,7: Նշվում Է, որ եւս ավելի քան 6,5 հազար մարդ վնասվածքներ Է ստացել, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Число жертв землетрясения в Непале превысило 4100 человек
Число жертв землетрясения в Непале составляет 4138 человек. Как передает Арменпресс, об этом сообщает агентство DPA со ссылкой на Министерство внутренних дел Непала.
Ранее сообщалось, что в результате землетрясения погибли более 3,7 тысяч человек.
Землетрясение магнитудой 7,9 произошло утром в субботу в Непале. За первыми подземными толчками последовали еще несколько афтершоков. Эпицентр располагался в 82 километрах к северо-западу от столицы страны Катманду. Очаг залегал на глубине 15 километров. В воскресенье Непал вновь потрясла серия афтершоков, магнитуда самого мощного из которых была 6,7. Еще свыше 6,5 тысячи человек получили ранения.