ՌԴ սահմանապահները կասեցրել են Իրանից թմրամիջոցների խոշոր խմբաքանակի մուտքը Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչության աշխատակիցները Սյունիքի մարզի «Ագարակ» անցակետում Իրանի Իսլամական Հանրապետության քաղաքացու մոտ հայտաբերել են թմրամիջոցների խոշոր խմբաքանակ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հաղորդեցին վարչությունից, Մեղրու մաքսատան աշխատակիցների հետ իրականացրած համատեղ ստուգման ընթացքում, ԻԻՀ քաղաքացու ճամպրուկում նրանք հայտնաբերել են գաղտնարան, որում եղել է երկու կիլոգրամ ընդհանուր քաշով բյուրեղային սպիտակ փոշու պարունակությամբ չորս փաթեթ (ենթադրաբար` մետամֆետամինն):
Ներկա պահին՝ Մեղրիի մաքսատան աշխատակիցները միջադեպի բոլոր հանգամանքները պարզելու համար իրականացնում են անհրաժեշտ ընթացակարգային գործողությունները:

Российские пограничники пресекли попытку ввоза партии наркотиков в Армению
В пункте пропуска «Агарак» (Сюникская область) сотрудниками Пограничного управления ФСБ России в Республике Армения 27 марта выявлен гражданин Исламской Республики Иран, который пытался незаконно провести наркотические вещества в Республику Армения.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Пограничного управления ФСБ России в Республике Армения, в ходе проведения совместного досмотра с сотрудниками отдела досмотра таможенного поста "Мегри", у гражданина Ирана в личных вещах, в чемодане обнаружен тайник с 4-мя пакетами кристаллического порошка белого цвета, общей массой более 2 кг (предположительно метамфетамин).
В настоящее время сотрудниками отдела досмотра таможенного поста "Мегри" проводятся необходимые процессуальные действия по установлению всех обстоятельств происшедшего.