«Միսս տիեզերք-2014» գեղեցկության մրցույթի հաղթող Է դարձել Կոլումբիայի ներկայացուցչուհի Պաուլինա Վեգան
«Միսս տիեզերք-2014» գեղեցկության մրցույթի հաղթող Է դարձել Կոլումբիայի
ներկայացուցչուհի Պաուլինա Վեգան
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Միսս տիեզերք-2014» գեղեցկության մրցույթի հաղթող Է դարձել Կոլումբիայի 22-ամյա ներկայացուցչուհի Պաուլինա Վեգան: Մրցույթը ժամեր առաջ ավարտվել Է ԱՄՆ-ի Ֆլորիդայի նահանգի Մայամի քաղաքի Դորալե արվարձանում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ստուգատեսին մասնակցել են 88 երկրների աղջիկներ: Վեգան ծնվել Է 1993 թվականի հունվարի 15-ին Բարանկիլյա քաղաքում, որը գտնվում Է Կոլումբիայի հյուսիսում: Նրա հասակը 175 սմ Է: Նա խոսում Է իսպաներեն եւ անգլերեն, մի քիչ Էլ ֆրանսերեն գիտի: Ունի չորս քույր եւ երեք եղբայր:
Աղջիկն ութ տարեկանից աշխատում Է որպես մոդել, այժմ մենեջմենտ Է ուսումնասիրում Բոգոտայի համալսարանում:
«Միսս տիեզերք» մրցույթի պատմությունն սկիզբ Է առնում 1952 թվականից: Այն գեղեցկության ամենահեղինակավոր միջազգային ստուգատեսներից մեկն Է «Միսս աշխարհի», «Միսս Երկրագնդի» եւ «Միսս International»-ի հետ միասին:
Մրցույթի սեփականատերերն են՝ ամերիկացի գործարար Դոնալդ Թրամփը եւ NBC Universal հեռուստաընկերությունը: Հաղթողն ստանում Է թանկարժեք թագ եւ մեկ տարի Նյու Յորքում անվճար ապրելու իրավունք, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

YEREVAN, JANUARY 26, ARMENPRESS: Miss Colombia Paulina Vega was crowned Miss Universe in a live show in Miami Sunday night. Miss USA Nia Sanchez from Las Vegas was named a runner-up, along with Miss Ukraine Diana Harkusha, Armenpress reports, citing the Time.
Vega, the 21-year-old granddaughter of celebrated Colombian singer Gastón Vega, is a student of business from the northern Colombia city of Barranquilla, and says this will be her final competition as she intends to resume her education, reported the Associated Press.
“It will be a dream come true to represent the woman of today,” she said this week before receiving news of her win. “A woman that not only cares about being beautiful and being glamorous, but also cares about being a professional, intelligent, hard-working person.”
A total of 88 countries participated in the contest, of which 15 contestants were narrowed down after a grueling selection process. The event allowed participants to spend two weeks sharing experiences like golfing and learning Zumba together.
For Sanchez, it was another year of disappointment: the 23-year-old also competed in the 2014 competition but lost out to Miss Venezuela Gabriela Isler.