Ելենա Օբրազցովայի հետ հրաժեշտի արարողությունը տեղի կունենա հունվարի 14-ին Մեծ թատրոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ականավոր օպերային երգչուհի, ԽՍՀՄ-ի ժողովրդական արտիստուհի Ելենա Օբրազցովայի հետ հրաժեշտի արարողությունը կկայանա հունվարի 14-ին Մոսկվայի ժամանակով ժամը 11:00-ից մինչեւ 15:00-ը Մեծ թատրոնում: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է Պետական ակադեմիական մեծ թատրոնի գլխավոր տնօրեն Վլադիմիր Ուրինը:
Նա ճշտել Է, որ քաղաքացիական հոգեհանգիստը կսկսվի ուղիղ կեսօրին՝ Մոսկվայի ժամանակով ժամը 12:00-ին: Հրաժեշտի արարողությունը կավարտվի Մոսկվայի ժամանակով ժամը 15:00-ին: Այնուհետեւ արտիստուհու դիով դագաղը կտեղափոխվի Սուրբ Ամենափրկչի տաճար, որտեղ արդեն հաջորդ օրը՝ հունվարի 15-ին, տեղի կունենա հուղարկավորման կարգը: Ելենա Օբրազցովային կթաղեն Նովոդեւիչյե գերեզմանոցում:
Ելենա Օբրազցովան ծանր հիվանդությունից հետո վախճանվել Է հունվարի 12-ին կյանքի 76-րդ տարում Գերմանիայի կլինիկաներից մեկում:

Прощание с Еленой Образцовой пройдет в Большом театре 14 января
Церемония прощания с выдающейся оперной певицей, народной артисткой СССР Еленой Образцовой состоится в Большом театре 14 января с 11:00 до 15:00 мск. Об этом сообщил ТАСС генеральный директор ГАБТа Владимир Урин.
Он уточнил, что гражданская панихида начнется ровно в полдень - в 12:00 мск. Церемония прощания завершится в 15:00 мск.
Затем гроб с телом артистки будет доставлен в Храм Христа Спасителя, где уже на следующий день, 15 января, пройдет отпевание. Похоронят Елену Образцову на Новодевечьем кладбище.
Елена Образцова скончалась в понедельник на 76 году жизни в клинике в Германии после тяжелой болезни.