Սպառնալից տեսանյութ ԻԼԻՊ-ից Էրդողանին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամեն օր մարդկանց գլխատելու եւ պատանդ առնված զինվորներին սպանելու տեսանյութեր հրապարակող «Իրաքի եւ Լեւանտի իսլամական պետություն» (ԻԼԻՊ) ահաբեկչական խմբավորումն այս անգամ էլ հրապարակել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին եւ արեւմտյան պետություններին թիրախ դարձրած տեսանյութ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով թուրքական «Հաբերլեր» լրատվական կայքը, մինչ այժմ հայտնի ահաբեկչական կազմակերպություններից ամենաարյունռուշտը` ԻԼԻՊ-ը, համացանցում տարածած տեսանյութում, դիմելով Էրդողանին, հայտարարում է. «Քո խալիֆայությունն ավարտվել է»:
2.38 րոպե տեւողությամբ տեսանյութում ԻԼԻՊ-ը հայտարարում է, որ Թուրքիան կարեւոր դեր է ունեցել Աֆղանստանում մահմեդականների դեմ արեւմտյան պետությունների կողմից սկսված գործողություններում:
2014 թվականի հոկտեմբերի 10-ին հրապարակված տեսանյութում ասվում է. «Թուրքիան մահմեդականների դեմ գործող ՆԱՏՕ-ի ուժերի հրամատարն է եղել: Այսօր էլ գործում է ԱՄՆ-ի գլխավորությամբ ստեղծված սատանայական կոալիցիայի հետ»:
Տեսանյութում «Մահմեդական եղբայրների խալիֆ Էրդողանին…» վերտառությամբ ուղերձում ասվում է, որ Թուրքիան իրենց առաջ բացվելու է Ալլահին ուղղված աղոթքներով: Ուղերձում իսլամիստ ահաբեկիչները համոզմունք են հայտնում, որ «իրենց ոչ ոք չի կարող խանգարել գրավել Թուրքիան», քանի որ «Ալլահի ուժը սատանա կոալիցիայից ավելի ուժեղ է»:

Threatening video from ISIL to Erdoğan
YEREVAN, OCTOBER 30, ARMENPRESS: The Islamic State of Iraq and the Levant (ISIL) terrorist group, which posts videos of soldiers taken hostage and beheaded people every day, this time has publicized a video targeting Turkish President Recep Tayyip Erdoğan  and the western states. Addressing Erdoğan, the terrorist group states, “Your Caliphate is over.”
In the video of 2.38 minutes-long the ISIL states that Turkey played an important role in the activities against the Muslims in Afghanistan initiated by western states.
In the video posted on October 10, they say “Turkey was the commander of the NATO armed forced acting against the Muslims. And today too it operates together with the satanic coalition founded by the USA.
They say that Turkey will open in front of them with prayers addressed to Allah. In the message the Islamic terrorists express confidence that “nobody can hinder them from occupying Turkey, because “Allah is more power than the satanic coalition.