Կանադայում կայացել են ՀՀ Անկախության 23-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումներ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանադայում ՀՀ դեսպանությունում սեպտեմբերի 22-ին տեղի է ունեցել ընդունելություն` նվիրված ՀՀ Անկախության 23-րդ տարեդարձին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, ընդունելությանը մասնակցել են Կանադայի աշխատանքի և սոցիալական հարցերի ու բազմամշակութայնության հարցերով նախարար Ջեյսոն Քեննին, Կանադա-Հայաստան բարեկամության խմբի նախագահ Հարոլդ Ալբրեխտը, կանադական խորհրդարանի պատգամավորներ, դիվանագիտական կորպուսի, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, լրագրողներ, հայ համայնքի անդամներ:
Ընդունելության ընթացքում ելույթով է հանդես եկել Կանադայում ՀՀ դեսպան Արմեն Եգանյանը, ով անդրադարձել է հայ-կանադական հարաբերությունների վերջին զարգացումներին, տեղի ունեցած բարձրաստիճան փոխայցելություններին, տնտեսական կապերի ամրապնդմանը:
Այնուհետև ելույթով են հանդես եկել նախարար Ջեյսոն Քեննին, ով անդրադարձել է Հայաստան այցելությունից իր ունեցած տպավորություններին, և բարեկամության խմբի նախագահ Հարոլդ Ալբրեխտը, ով ներկայացրել է հայ-կանադական երկկողմ հարաբերությունները:
ՀՀ Անկախության 23-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումներ են տեղի ունեցել նաև կանադական Մոնրեալ և Տորոնտո քաղաքներում:

23rd anniversary of Armenia's independence celebrated in Canada
YEREVAN, SEPTEMBER 23, ARMENPRESS. A reception dedicated to the 23rd anniversary of independence of the Republic of Armenia was held in the Embassy of the Republic of Armenia to Canada on September 22.
The Press, Information, and Public Relations Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia informed “Armenpress” that the Canadian Minister of Labor and Social Development Jason Kenny, Chairperson of the Canada-Armenia Friendship Group Harold Albrecht, members of the Canadian parliament, representatives of the diplomatic corps, NGO representatives, journalists, and members of the local Armenian community attended the reception.
The Ambassador of the Republic of Armenia to Canada Armen Yeganyan made a speech at the reception and addressed the recent developments in the Armenian-Canadian relations, the high level mutual visits, and economic ties.
After, the Canadian Minister of Labor and Social Development Jason Kenny delivered  a speeches, who reflected on his impressions from the visit to Armenia, and the Chairperson of the Canada-Armenia Friendship Group Harold Albrecht, who introduced the Armenian-Canadian bilateral relations.
Events dedicated to 23rd anniversary of Armenia’s independence were also held in the Canadian cities of Montreal and Toronto.