ԼՂՀ ԱԳ նախարարն ընդունել է Լիտվա-Արցախ պատգամավորական բարեկամության խմբի անդամներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը սեպտեմբերի 1-ին ընդունել է Լիտվայի Հանրապետություն–Արցախի Հանրապետություն պատգամավորական բարեկամության խմբի նախագահ Դալիա Կուոդիտեի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես ««Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ արտգործնախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի  վարչությունից, ԱԳ նախարարը ողջունել է հյուրերին՝ կարևորելով խմբի գործունեությունը Արցախի և Լիտվայի միջև հարաբերությունների զարգացման առումով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև բարեկամության խմբի գործունեության շրջանակներում որոշ գործնական ծրագրերի իրականացման հնարավորություններն ու հեռանկարները:
Կարեն Միրզոյանն անդրադարձել է նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացի ներկա փուլին, ինչպես նաև ԼՂՀ միջազգային ճանաչման ուղղությամբ վերջին շրջանում արձանագրված ձեռքբերումներին: Այս համատեքստում ԱԳ նախարարն ընդգծել է, որ Լիտվայի Սեյմասում Արցախի հետ խորհրդարանական բարեկամության խմբի ստեղծումը կարևոր ներդրում է Արցախի ժողովրդի ազատության ձգտումների նկատմամբ միջազգային աջակցության գործում։

STEPANAKERT, SEPTEMBER 1, ARMENPRESS: The Minister of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan received the delegation of the Lithuania-Artsakh Parliamentary Friendship Group headed by Chairwoman of the Group Dalia Kuodytė on September 1.
The Department for Mass Media and Public Relations of the Ministry of Foreign Affairs informed Armenpress that the Foreign Minister welcomed the guests, noting the significance of the Group's activities in developing the relations between Artsakh and Lithuania.
The meeting participants also discussed the possibilities and prospects of implementation of some practical programs in the frameworks of the Friendship Group.
Karen Mirzoyan also touched upon issues related to the current stage of settlement of the conflict between Azerbaijan and Karabakh, as well as the recent achievements towards the international recognition of the NKR. In this context, the Foreign Minister emphasized that the establishment of the Group of Friendship with Artsakh at the Lithuanian Seimas was an important contribution to the international support for the aspirations of the people of Artsakh for freedom.