ԼՂՀ ԱԳ նախարարն ընդունել է Լիտվա-Արցախ պատգամավորական բարեկամության խմբի անդամներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը սեպտեմբերի 1-ին ընդունել է Լիտվայի Հանրապետություն–Արցախի Հանրապետություն պատգամավորական բարեկամության խմբի նախագահ Դալիա Կուոդիտեի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես ««Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ արտգործնախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի  վարչությունից, ԱԳ նախարարը ողջունել է հյուրերին՝ կարևորելով խմբի գործունեությունը Արցախի և Լիտվայի միջև հարաբերությունների զարգացման առումով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև բարեկամության խմբի գործունեության շրջանակներում որոշ գործնական ծրագրերի իրականացման հնարավորություններն ու հեռանկարները:
Կարեն Միրզոյանն անդրադարձել է նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացի ներկա փուլին, ինչպես նաև ԼՂՀ միջազգային ճանաչման ուղղությամբ վերջին շրջանում արձանագրված ձեռքբերումներին: Այս համատեքստում ԱԳ նախարարն ընդգծել է, որ Լիտվայի Սեյմասում Արցախի հետ խորհրդարանական բարեկամության խմբի ստեղծումը կարևոր ներդրում է Արցախի ժողովրդի ազատության ձգտումների նկատմամբ միջազգային աջակցության գործում։

Министр иностранных дел НКР принял членов парламентской Группы дружбы Литва-НКР
Министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян 1 сентября принял членов делегации парламентской Группы дружбы «Республика Литва-Республика Арцах», возглавляемой председателем Группы  Далией Куодите.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МИД НКР, Мирзоян поприветствовал гостей, отметив важное значение деятельности Группы в вопросе укрепления отношений между НКР и Литвой.
В ходе встречи были также обсуждены возможности и перспективы осуществления некоторых практических программ в рамках деятельности Группы дружбы.
Карен Мирзоян коснулся также вопросов, связанных с нынешним этапом урегулирования конфликта между Азербайджаном и Карабахом, а также успехов, достигнутых за последний период в вопросе международного признания НКР.  В данном контексте министр иностранных дел подчеркнул, что создание Группы дружбы с НКР в Сеймасе Литвы является важным вкладом в деле международной поддержки стремлений Арцахского народа к свободе.