Հայկական «Վիքիպեդիան» համալրել է Արմեն Հովհաննիսյանի մասին հոդվածը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի ներթափանցումը հայկական տարածք սեփական կյանքի հաշվին հետ մղած կրտսեր սերժանտ Արմեն Հովհաննիսյանի մասին հոդված է տեղադրվել հայկական «Վիքիպեդիայում»: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` հոդվածում ներկայացված են զինվորի հերոսական մահվան մասին տեղեկություններ: «Ադրբեջանցիները գիշերը հարձակվել են մեծ խմբով, սակայն Արմենը նկատել է դիվերսանտներին, զգուշացրել մեր զինվորներին եւ սկսել դիմադրությունը: Նույնիսկ ծանր վիրավոր վիճակում նա չի ընկրկել եւ շարունակել է դիմադրությունը: Դա հայկական ուժերին հնարավորություն է տվել արագ կազմակերպվել և դեն շպրտել թշնամուն` պատճառելով մեծ քանակի կորուստներ»,- նկարագրված է հոդվածում:
Հոդվածը համալրման կարիք ունի, և հավաստի տեղեկություն ունեցող յուրաքանչյուր ոք կարող է փոփոխություններ կատարել դրանում` ավելացնելով նոր մանրամասներ Արմեն Հովհաննիսյանի կենսագրությունից:
Հունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի երկու ուղղությությամբ ադրբեջանական կողմը դիվերսիոն խմբերի ներթափանցման փորձ է կատարել: ԼՂՀ զինված ուժերի առաջապահ ստորաբաժանումները, հավաստանշելով ադրբեջանական դիվերսիոն խմբերի գործողությունները, երկու ուղղություններով էլ անցել են կազմակերպված պաշտպանության և, հակառակորդին պատճառելով զգալի մարդկային և նյութական կորուստ, հետ շպրտել իր ելման դիրքերը: Բռնկված փոխհրաձգության արդյունքում հակառակորդի կողմից ստացած հրազենային վիրավորումից` հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքում իր առջև դրված մարտական խնդիրը արիաբար կատարելու ժամանակ զոհվել է կրտսեր սերժանտ Արմեն Լևոնի Հովհաննիսյանը: Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ ԼՂՀ պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի կրտսեր սերժանտ Արմեն Հովհաննիսյանը հետմահու պարգեւատրվել է «Արիության համար» մեդալով։
Արմեն Հովհաննիսյանի հոգեհանգիստը կկայանա  հունվարի 21-ին ժամը՝ 18:00-ին Ավան վարչական շրջանի 14-րդ փողոց, 8-րդ տուն հասցեում: Մի շարք քաղաքացիներ նախատեսել են մոմովառություն` ի հանգստություն Արմեն Հովհաննիսյանի հոգու հանգստության:

Armenian “Wikipedia” replenishes with article on Armen Hovhannisyan
YEREVAN, JANUARY 21, ARMENPRESS. An article has been placed in Armenian “Wikipedia” on Junior Sergeant Armen Hovhannisyan, who was killed in the result of the simultaneous attempts of penetration by the Azerbaijani subversive groups. “Armenpress” reports that the article provides information about the heroic death of the soldier.  “The Azeri group attacked at night, but Armen noticed the subversives, warned our soldiers and started resistance. It gave an opportunity to the Armenian forces to be organized in a quick manner and threw away the enemy causing a great number of casualties,” the article notes.
The article needs replenishment and any person having reliable information can make changes to it adding new details about Armen Hovhannisyan’s biography.
Previously it was reported that attempts of penetration by the Azerbaijani subversive groups were recorded between 23:50 and 00:15 on January 19-20 in the north-eastern (Jraberd) and south-eastern (Korgan) directions of the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies. The front units of the Armed Forces of the Nagorno Karabakh Republic noticed the actions of the Azerbaijani subversive groups and started an organized defense in both directions. The rival was thrown back suffering palpable human and material losses. Junior Sergeant Armen L. Hovhannisyan died from the wounds he received during the exchange of fire in the north-eastern direction. On 20 January Artsakh Republic President Bako Sahakyan signed a decree on awarding posthumously NKR Defense Army’s N division's junior sergeant Armen Hovhannisyan with the "For Courage" medal for bravery shown during the defense of the NKR state border. An investigation has been launched to reveal the details of the incident.