Ստոլտենբերգը շնորհակալություն հայտնեց Փաշինյանին ՀՀ-ի և տարածաշրջանի համար ավելի պայծառ ապագա կառուցելու աշխատանքի համար
Ստոլտենբերգը շնորհակալություն հայտնեց Փաշինյանին ՀՀ-ի և տարածաշրջանի
համար ավելի պայծառ ապագա կառուցելու աշխատանքի համար
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը շնորհակալություն հայտնեց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի ու տարածաշրջանի համար ավելի պայծառ ապագա կառուցելուն ուղղված աշխատանքի համար:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Ստոլտենբերգն այս մասին ասաց Երևանում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո հայտարարության ժամանակ:
Ստոլտենբերգն ու Փաշինյանը խոսել են նաև Հայաստանի ներքին բարեփոխումների առաջընթացի մասին:
«Ես ողջունեցի այն փաստը, որ դուք աշխատում եք ձեր զինված ուժերի նկատմամբ ժողովրդավարական վերահսկողությունն ամրապնդելու ուղղությամբ՝ այդ թվում նաև ՆԱՏՕ-ի բարեվարքության ամրապնդման ծրագրին ձեր մասնակցության միջոցով: Դուք իրական հանձնառություն եք ցուցաբերել նաև կոռուպցիայի դեմ պայքարի հարցում, ժողովրդավարական ինստիտուտներն ուժեղացնելու և իրավունքի գերիշխանությունը պահպանելու հարցում»,-ասաց ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը:
Դիմելով Հայաստանի վարչապետին՝ Ստոլտենբերգն ասաց. «Կրկին շնորհակալություն ինձ ջերմորեն հյուրընկալելու և ձեր երկրի ու տարածաշրջանի համար ավելի պայծառ ապագա կառուցելուն ուղղված Ձեր աշխատանքի համար»:
Նաև լիահույս եմ, որ կշարունակենք ուժեղացնել գործընկերությունը՝ միասին աշխատելով ավելի մեծ խաղաղության, կայունության և բարեկեցության համար Հարավային Կովկասում և տարածաշրջանից անդին:

Столтенберг выразил Пашиняну благодарность за деятельность по построению светлого будущего для Армении и всего региона
Столтенберг выразил Пашиняну благодарность за деятельность по построению
светлого будущего для Армении и всего региона
Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг поблагодарил премьер-министра Армении Никола Пашиняна за его работу, направленную на построение более светлого будущего для Армении и всего региона.
Как передает «Арменпресс», Столтенберг сказал об этом на пресс-конференции после встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном в Ереване.
Столтенберг и Пашинян обсуждали и внутренние реформы в Армении.
«Я приветствую то, что вы работаете над укреплением демократического контроля над своими вооруженными силами. Благодаря Вашему участию в программе НАТО по укреплению этики, Вы продемонстрировали реальную приверженность борьбе с коррупцией, укреплению демократических институтов и верховенства закона», - сказал генеральный секретарь НАТО.
Столтенберг поблагодарил Пашиняна за прием, отметив: «Еще раз спасибо за теплый прием и за Вашу работу, направленную на построение светлого будущего для Вашей страны и региона.
Я полон надежды, что мы продолжим укреплять партнерство, работая вместе для большего мира, стабильности и процветания на Южном Кавказе и за его пределами».