Հայտնաբերվել է 100-ից ավելի աճյուն․ ԼՂ-ում որոնողափրկարարական աշխատանքները շարունակվում են
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Զոհված և անհետ կորած համարվող զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց որոնողափրկարարական աշխատանքները սեպտեմբերի 21-ից շարունակվում են ԼՂ ամբողջ տարածքում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ԼՂ ՆԳՆ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից՝ մանրամասնելով, որ  սեպտեմբերի 21-ին Ստեփանակերտի Աջափնյակ թաղամասից հայտնաբերվել է քաղաքացիական 1 անձի մարմին։
Աղբյուրի տեղեկատվությամբ՝ սեպտեմբեր 22-ին իրականացված որոնումների արդյունքում Շուշիի շրջանի Ղայբալիշենի տարածքից հայտնաբերվել և տարհանվել է վիրավորում ստացած մեկ զինծառայող, իսկ Չարեքտարից` զոհված 2 զինծառայողի մարմին։
Սեպտեմբերի 23-ին տարհանվել է 68 մարմին, որից 4-ը` քաղաքացիական անձինք են Ասկերանի շրջանի Սառնաղբյուր գյուղից, ընդ որում` 2 երեխա և տարեց ամուսիններ։
Նույն օրը Նախիջևանիկ և Սարուշեն գյուղերի տարածքից հայտնաբերվել է 2 քաղաքացի, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Սեպտեմբերի 24-ին տարբեր ուղղություններով իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում տարհանվել է ընդհանուր 34 մարմին, իսկ Ասկերանի շրջանի Շոշ գյուղից քաղաքացիական 3 անձ է հայտնաբերվել։
Որոնողակափրկարարական աշխատանքները շարունակվում են։ Արդյունքների մասին ԱԻ ծառայությունը պարբերաբար կհրապարակի տեղեկություններ։

Over 100 bodies found during ongoing search and rescue operations in Nagorno-Karabakh
YEREVAN, SEPTEMBER 25, ARMENPRESS. Search and rescue operations for missing or dead servicemen and civilians continue in Nagorno-Karabakh since September 21, the Nagorno-Karabakh State Service of Emergency Situations said in a statement on Monday.
1 body of a civilian was found on September 21 in the Ajapnyak district of Stepanakert.
On September 22, 1 wounded serviceman was found and evacuated from Ghaybalishen, Shushi region, and bodies of 2 servicemen were recovered from Charektar.
On September 23, 68 bodies were evacuated, including bodies of 4 civilians from Sarnaghbyur village (2 children and elderly couple).
2 civilians were found in Nakhijevanik and Sarushen villages with non-life-threatening wounds.
On September 24, 34 bodies were recovered from various areas, and 3 civilians were found in the village of Shosh in Askeran region.
Search and rescue operations continue.
The last time Nagorno-Karabakh reported the death toll in the September 19-20 Azeri attack was on September 20, when it said that at least 200 people died and over 400 were wounded.