Հայաստանը պատրաստ է օգնություն տրամադրել․ Փաշինյանը ցավակցել է Թուրքիայում և Սիրիայում երկրաշարժի առնչությամբ
Հայաստանը պատրաստ է օգնություն տրամադրել․ Փաշինյանը ցավակցել է
Թուրքիայում և Սիրիայում երկրաշարժի առնչությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցություններ է հայտնել ուժեղ երկրաշարժի հետևանքով Թուրքիայում և Սիրիայում գրանցված զոհերի ընտանիքներին։
«Վշտացած եմ Թուրքիայում և Սիրիայում ավերիչ երկրաշարժի առնչությամբ, որն այդքան շատ մարդկային կյանքեր է խլել։ Մեր խորին ցավակցությունները զոհերի ընտանիքներին, իսկ վիրավորներին մաղթում ենք շուտափույթ ապաքինում։ Հայաստանը պատրաստ է օգնություն տրամադրել»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին վարչապետ Փաշինյանը գրել է «Թվիթեր»-ի իր էջում։
Թուրքական Քահրամանմարաշ նահանգում փետրվարի 6-ի վաղ առավոտյան 7.4 մագնիտուդ հզորությամբ երկրաշարժի հետևանքով Թուրքիայում վերջին տվյալներով զոհվել է 284 մարդ, վիրավորվել՝ 2383, իսկ Սիրիայում զոհվել է 237 մարդ, վիրավորվել՝ 639-ը։

Армения готова оказать помощь: Пашинян выразил соболезнования в связи с землетрясением в Турции и Сирии
Армения готова оказать помощь: Пашинян выразил соболезнования в связи с
землетрясением в Турции и Сирии
Премьер-министр Армении Никол Пашинян выразил соболезнования семьям погибших в результате сильного землетрясения в Турции и в Сирии.
«Скорблю по поводу разрушительного землетрясения в Турции и Сирии, унесшего столько человеческих жизней. Выражаем наши глубочайшие соболезнования семьям погибших, пострадавшим желаем скорейшего выздоровления. Армения готова оказать помощь», - как сообщает «Арменпресс», написал премьер-министр на своей странице в Twitter.
По последним данным, в результате землетрясения силой в 7,4 балла, произошедшего ранним утром 6 февраля в турецкой провинции Кахраманмараш, в Турции погибли 284 человека и 2383 получили ранения, в Сирии погибли 237 человек, 639 получили ранения.