Հնդկաստանի նախկին դեսպանը Հայաստանի հետ զենքի համատեղ արտադրության հնարավորություն է տեսնում
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում Հնդկաստանի նախկին դեսպան Րինա Պանդեյը անդրադարձել է շրջանառվող լուրերին, որ Հայաստանը Հնդկաստանից զենք և զինամթերք է գնել: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, անդրադառնալով Հայաստանին զենքի վաճառքի վերաբերյալ մամուլում տեղ գտած լուրերի վերաբերյալ հարցին, Պանդեյը պատասխանեց.
«Բոլոր երկրները պաշտպանական համաձայնագրեր ունեն: Եվ շատ լավ է, որ մեկն ունենք այստեղ (Հայաստանում-խմբ.): Եվ մենք կարող ենք համագործակցել համատեղ (զենքի-խմբ) արտադրության շուրջ նույնպես: Պաշտպանության ոլորտում դուք որոշակի փորձ ունեք, մենք ևս որոշակի ունենք, այսպիսով՝ մենք կարող ենք կիսվել այդ փորձառությամբ»- ասաց Պանդեյը:
Ռազմական համագործակցության վերաբերյալ հարցին ի պատասխան՝ Հայաստանում Հնդկաստանի նախկին դեսպանը նշեց, որ լավ կլինի նաև, որ հայ և հնդիկ զինվորականները համատեղ վարժանքներ անցկացնեն:

Бывший посол Индии видит возможность совместного с Арменией производства вооружения
Бывший посол Индии в Армении Рина Пандей прокомментировала слухи о том, что Армения закупила от Индии оружие и боеприпасы. Как сообщает «Арменпресс», касаясь вопроса о появившихся в прессе новостях о продаже оружия Армении, Пандей ответила:
«У всех стран есть оборонные соглашения. И очень хорошо, что оно есть и у нас (с Арменией, ред.). Мы можем сотрудничать и в совместном производстве  (вооружение, ред.). В сфере обороны у вас и у нас есть некоторый опыт, поэтому мы можем поделиться этим опытом», - сказала Рина Пандей.
Отвечая на вопрос о военном сотрудничестве, бывший посол Индии в Армении сказала, что было бы хорошо, если бы армянские и индийские военные провели совместные учения.