«Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ը կարող է դատական հայց ներկայացնել Ռոնալդուի դեմ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդ» ֆուտբոլային ակումբը կարող է դատական հայց ներկայացնել պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուի դեմ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին գրում է ESPN-ը:
Անգլիական ակումբում չեն ցանկանում գործը դատարան հասցնել, սակայն դեռ պատրաստ են նմանատիպ գործընթացի, եթե հարձակվողը հրաժարվի պայմանագիրը լուծարելուց։ «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ն առաջնահերթ է համարում պայմանագրի վաղաժամ դադարեցումը: «Կարմիր սատանաների» ղեկավարությունը չի ցանկանում, որ Ռոնալդուն Կատարի աշխարհի առաջնությունից հետո վերադառնա ակումբ, քանի որ աջակցում է գլխավոր մարզիչ Էրիկ Տեն Հագի այն կարծիքին, որ պորտուգալացին պետք է հեռանա «Մանչեսթեր Յունայթեդից»:
«Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն հարցազրույց էր տվել հանրահայտ լրագրող Պիրս Մորգանին: Ռոնալդուն խիստ քննադատության էր ենթարկել ակումբի ղեկավարությանը՝ նշելով, որ նրանք բացարձակապես ուշադրություն չեն դարձնում սպորտային ասպեկտին, իսկ ակումբը նրանց համար պարզապես մարքեթինգային նախագիծ է: Ռոնալդուն հայտարարել էր, որ չի հարգում թիմի գլխավոր մարզիչ Էրիկ Տեն Հագին, քանի որ վերջինս հարգանք չի տածում իր հանդեպ: Ռոնալդուն կարծիք էր հայտնել, որ «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ում որևէ առաջընթաց չի եղել թիմի երկարամյա գլխավոր մարզիչ Ալեքս Ֆերգյուսոնի հեռանալուց հետո:
Ռոնալդուի հարցազրույցը մեծ աղմուկ է բարձրացրել ֆուտբոլային աշխարհում: Բազմաթիվ լրատվամիջոցներ գրում են, որ այդ հարցազրույցից հետո «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ը չի շարունակի համագործակցությունը պորտուգալացի հարձակվողի հետ, և ձմեռային տրանսֆերային պատուհանից հետո նա կհեռանա անգլիական ակումբից: ԶԼՄ-ներում տեղեկություններ են շրջանառվում, որ ֆուտբոլիստի գործակալը բանակցել է Մյունխենի «Բավարիա»-ի հետ, և ձմռանը Ռոնալդուն կարող է տեղափոխվել գերմանական ակումբ:

Manchester United  может подать в суд на Роналду
Английский футбольный клуб Manchester United может подать в суд на португальского нападающего Криштиану Роналду.
Как передает Арменпресс, об этом пишет ESPN.
Английский клуб не хочет доводить дело до суда, но все же готов к аналогичному процессу, если нападающий откажется расторгать контракт. Manchester United считает приоритетом досрочное расторжение контракта. Руководство «красных дьяволов» не хочет возвращения Роналду в клуб после чемпионата мира в Катаре, так как поддерживает мнение главного тренера Эрика Тен Хаага о том, что португалец должен покинуть Manchester United.
Нападающий Manchester United Криштиану Роналду дал интервью известному журналисту Пирсу Моргану. Роналду подверг резкой критике руководство клуба, заявив, что они вообще не уделяют внимания спортивному аспекту, а клуб для них всего лишь маркетинговый проект. Роналду заявил, что не уважает главного тренера команды Эрика Тен Хаага, потому что тот не уважает его самого. Роналду предположил, что после ухода Алекса Фергюсона в Manchester United не было прогресса.
Интервью Роналду наделало много шума в футбольном мире. Многие СМИ сообщают, что после этого интервью Manchester United не продолжит сотрудничество с португальским форвардом, и он покинет английский клуб после зимнего трансферного окна. В СМИ появились сообщения о том, что агент игрока провел переговоры с мюнхенской «Баварией», и Роналду зимой может перейти в немецкий клуб.