ՌԴ դեսպանն այցելել է Ջերմուկ և Գորիս
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հայաստանում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը և դեսպանատան ռազմական և ռազմաօդային ուժերի հարցերով կցորդ Վյաչեսլավ Կոսովը Հայաստանի և Ռուսաստանի ԴաշնությանԶորքերի (ուժերի) միացյալ խմբավորման հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Տիգրան Փարվանյանհետ այցելել են Ջերմուկ և Գորիս։
«Դիվանագիտական առաքելության ղեկավարը տեղում հանդիպել է հայկական բանակի հրամանատարության ներկայացուցիչների հետ, ծանոթացել հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակին և սեպտեմբերի 13-14-ը գնդակոծությունների հետևանքով սահմանամերձ շրջաններում հասցված վնասներին»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ասված է դեսպանատան հաղորդագրության մեջ։
Ուղևորության շրջանակներում Կոպիրկինը եղել է նաև Գորիսի 102-րդ ռուսական ռազմակայանի առանձին գումարտակային խմբի և Սիսիանում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի առանձին ավիացիոն խմբի տեղակայման վայրերում։

Russian Ambassador visits Jermuk and Goris
YEREVAN, SEPTEMBER 28, ARMENPRESS. Russian Ambassador to Armenia Sergei Kopyrkin and military attaché Vyacheslav Kosov visited the towns of Jermuk and Goris together with Lt. General Tigran Parvanyan, the Commander of the Armenia-Russia Joint Troops Formation.
The Russian Ambassador met with Armenian military commanders, got acquainted with the situation on the Armenian-Azerbaijani border and the damages inflicted upon the border regions as a result of the September 13-14 shelling, the embassy said.
The Russian Ambassador also visited the deployment locations of the 102nd Russian Military Base’s Separate Battalion Group in Goris and the Russian Peacekeeping Contingent’s Separate Aviation Group in Sisian.