«Սիմֆոնիկ Երևան» միջազգային երաժշտական փառատոնի օգոստոսի 17-ի և 18-ի համերգները չեղարկվել են
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հայտարարված սգո օրերի առնչությամբ «Սիմֆոնիկ Երևան» միջազգային երաժշտական փառատոնի օգոստոսի 17-ի և 18-ի համերգները չեղարկվել են: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբից:
«Ցավակցում ենք «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհվածների հարազատներին, վիրավորներին մաղթում ենք շուտափույթ ապաքինում»,- նշված է նվագախմբի տարածած հաղորդագրության մեջ:
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը և «Մշակույթի աջակցման եվրոպական հիմնադրամը» օգոստոսի 12-25-ը Երևանում անցկացնում են «Սիմֆոնիկ Երևան» միջազգային երաժշտական փառատոնը

YEREVAN, AUGUST 17, ARMENPRESS. The August 17 and 18 concerts of the Symphonic Yerevan International Music Festival have been cancelled as Armenia is mourning the victims of the August 14 Surmalu market explosion, the State Symphonic Orchestra said.
“We express our condolences to the families of the victims of the Surmalu trade center explosion and we wish speedy recovery to those injured,” the State Symphonic Orchestra added in a statement.
National days of mourning are declared in Armenia on August 17 and 18 in memory of those who died in the Surmalu trade center explosion.