Fly Arna-ն իրականացրեց առաջին չվերթը դեպի Հուրգադա
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) եւ Air Arabia խմբի համատեղ ձեռնարկություն հանդիսացող Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող Fly Arna ավիաընկերությունն իրականացրեց իր առաջին առեւտրային չվերթը Երևանից Հուրգադա: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ավիաընկերության մամուլի ծառայությունից:
Մեկնարկային G6 501 չվերթը «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից մեկնեց 07:00-ին և վայրէջք կատարեց Հուրգադայի միջազգային օդանավակայանում տեղական ժամանակով 08:40-ին: Fly Arna-ի թիմի անդամները, «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի ներկայացուցիչների հետ միասին, մեկնման սրահում ողջունեցին ուղևորներին, իսկ Հուրգադայի միջազգային օդանավակայանում օդանավը դիմավորեցին ջրային կամարով և օդանավակայնում կազմակերպված հատուկ արարողությամբ
Fly Arna-ի մամուլի խոսնակ Գայանե Անտոնյանն ասաց. «Ջերմորեն ողջունում ենք մեր մեկնարկային չվերթի բոլոր ուղևորներին, ովքեր այսօր մեկնում են սիրված զբոսաշրջային ուղղություն՝ Հուրգադա։ Շատ ոգեւորված ենք մեկնարկել չվերթներն այս բացառիկ հանգստավայրի ուղղությամբ, որտեղ կարելի է բացահայտել քաղաքի գլխավոր տեսարժան վայրերը, վայելել անհավանական լողափերն ու ջրային մարզաձեւերը։ FlyArna-ի թիմը հետեւողականորեն աշխատում է չվերթների աշխարհագրության ընդլայնման ուղղությամբ եւ շուտով կհայտարարի նոր ուղղությունների մասին»:
Չվացուցակ
Չվացուցակ դեպի Հուրգադայի միջազգային օդանավակայան, ուժի մեջ է 2022 թվականի հուլիսի 3-ից (բոլորը տեղական ժամանակով).
Չվերթ
Մեկնում
Ժամ
Ժամանում
Օդանավ
Հաճախականություն
G6 501
07:00
Հուրգադա
08:40
Airbus A320
չորեքշաբթի, կիրակի
G6 502
11:40
16:55
չորեքշաբթի,  կիրակի
Կարմիր ծովի ափին տեղակայված Հուրգադան Եգիպտոսի գլխավոր զբոսաշրջային կենտրոններից մեկն է, որտեղ կան գեղեցիկ կորալային խութեր (coral reefs) և տասնյակ գրավիչ տեսարժան վայրեր: Ճանապարհորդները կարող են վայելել հանգիստն ափի երկայնքով ձգվող Հուրգադայի շքեղ հանգստավայրերում, որոնք առաջարկում են ջրային մարզաձևերի լայն տեսականի, մասնավորապես, սկուբա դայվինգ եւ սնորքելինգ:
Հավելյալ արժեք
Օդանավում Fly Arna-ն առաջարկում է արժեքի վրա հիմնված հուսալի և մատչելի ապրանքներ ու ծառայություններ՝ սկսած Airbus A320 ինքնաթիռի սրահում նստատեղերի միջև ընդարձակ հեռավորության առկայությունը, , որի շնորհիվ ապահովում է ուղևորների հանգիստն ու հարմարավետությունը թռիչքի ընթացքում: Օդանավի «Sky Café» ճաշացանկում ուղևորները կարող են գտնել մատչելի արժեքներով տարբեր համեղ ուտելիքներ՝ թեթև նախուտեստներից մինչև սենդվիչներ և քաղցրավենիք: Ի լրումն այս ամենի, մեր օդանավը համալրված է «SkyTime» սթրիմինգային ծառայությամբ, որն առաջարկում է անվճար ժամանցային ֆիլմերի, հեռուստածրագրերի, երաժշտության և աուդիոգրքերի լայն ընտրանի թռիչքի ժամանակ:
Հաճախորդները կարող են ամրագրել Երեւանից Հուրգադա ուղիղ չվերթները Fly Arna-ի պաշտոնական կայքի (www.flyarna.com), զանգերի կենտրոնի (+374 41 38 00 83) կամ տուրիստական գործակալությունների միջոցով:
Fly Arna-ն՝ հայկական ազգային ավիափոխադրողն է եւ Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) եւ «Էյր Արաբիա» խմբի համատեղ ձեռնարկությունը: Տեղակայվելով Երեւանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում՝ Fly Arna-ն հետեւում է Air Arabia-ի հաջողված բյուջետային բիզնես մոդելին, որն առաջարկում է հարմարավետություն, հուսալիություն եւ արժեքավոր օդային փոխադրումներ:

YEREVAN, JULY 4, ARMENPRESS. Fly Arna, Armenia’s national airline and a joint venture company between the Armenian National Interests Fund (ANIF) and Air Arabia Group, operated its first commercial flight between Yerevan in Armenia and Hurghada in Egypt, the airline said in a statement.
The inaugural flight G6 501 took off from Zvartnots International Airport at 7:00 am and landed in Hurghada International Airport at 8:40 am local time. Members of Fly Arna’s team along with representatives from Zvartnots International Airport were greeting the passengers at the terminal gate and the aircraft was also welcomed upon arrival at Hurghada International Airport with water cannon salute and a ceremony at the airport.
Fly Arna’s spokesperson, Gayane Antonyan, said: “A warm welcome to all passengers onboard our inaugural flight taking off to the beautiful city of Hurghada. We are excited to start the operations with this unique destination which represents a great holiday escape to travelers to explore the city’s ultimate attractions and enjoy the incredible beaches, activities, and water sports. The team at Fly Arna is continuously working on expanding the route network and more destinations will be announced in the near future”.
Commercial Schedule:
Schedule to Hurghada International Airport, effective July 3, 2022 (all times local):
G6 501
07:00
Hurghada
08:40
Airbus A320
Wed, Sun
G6 502
11:40
16:55
Hurghada is one of Egypt’s main tourist centers located in the Red Sea coast, featuringbeautifulcoral reefs and dozens of exciting attractions. Travelers can enjoy a relaxing holiday in one of Hurghada’sluxury resorts along the coastlinethat offers a wide range of watersports particularly scuba diving and snorkeling.
Value Added Products:
Fly Arna’s value-driven product providesreliable and affordable onboard products and services, starting with the Airbus A320 aircraft cabin configuration that is designed to provide a generous seat pitch that customer onboard can relax during their flight. Customers can also enjoy a wide variety of delicacies varying from light snacks tosandwichesfound on the on-board “Sky Café” menu at affordable prices.Additionally,tuning into a variety of free entertainment through the in-flight streaming service, “SkyTime”, which offers a wide selection of movies, TV shows as well as music and audio books.
Customers can now book their direct flights between Yerevan and Hurghadaby visiting Fly Arna’s website (www.flyarna.com), calling the call center (+374 41 38 00 83) or through travel agencies.
About Fly Arna
Fly Arna is Armenia’s national airline and a joint venture company between the Armenian National Interests Fund (ANIF) and Air Arabia Group. Based in Zvartnots International Airport (EVN) in Yerevan, Fly Arna follows the successful low-cost business model operated by Air Arabia Group that focuses on offering comfort, reliability, and value-for-money air travel. For further information, please visit: www.flyarna.com