Փարիզում, հյուրանոցի առջեւ մեռած են գտել ֆրանսիացի ձեռնարկատեր եւ միլիոնատեր Ստեֆան Էյմերին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈւՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիացի ձեռնարկատեր եւ միլիոնատեր Ստեֆան Էյմերը, որը 167-րդ տեղն Է զբաղեցնում երկրի ամենահարուստ մարդկանց ցուցակում, մեռած են գտել Փարիզում, հյուրանոցի առջեւ. ենթադրվում Է, որ նա ինքնասպանություն Է գործել: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է «Ֆրանսպրես» գործակալությունը՝ վկայակոչելով աղբյուրների:
«Ստեֆան Էյմերին, որը Biogroup բժշկական լաբորատորիաների խոշորագույն ցանցի ղեկավարն Է, մեռած գտել են Փարիզում. նա 52 տարեկան Էր: Նրան հունիսի 22-ին հայտնաբերել են փարիզյան հյուրանոցի առջեւ. ենթադրվում Է, որ նա ինքնասպանություն Է գործել»,-գործակալությունը մեջբերում Է աղբյուրի խոսքը:
2021 թվականին Challenges տնտեսական հանդեսը Էյմերին դրել Է Ֆրանսիայի ամենահարուստ մարդկանց ցուցակի 167-րդ հորիզոնականում: Նրա կարողությունը գնահատվում Է 600 միլիոն եվրո, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Перед отелем в Париже нашли мертвым французского миллионера, сообщили СМИ
Французский предприниматель и миллионер Стефан Эймер, занимавший 167-е место в списке самый богатых людей страны, найден мертвым перед отелем в Париже, предположительно, он совершил самоубийство, сообщает агентство Франс Пресс со ссылкой на источники.
"Стефан Эймер, глава крупнейшей сети медицинских лабораторий Biogroup, найден мертвым в Париже в возрасте 52 лет. Он был найден в среду перед парижским отелем, предположительно, он совершил суицид", - цитирует агентство источник,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
В 2021 году экономический журнал Challenges поставил Эймера на 167-е место в списке самых богатых людей Франции. Его состояние оценивается в 600 миллионов евро.