FLYONE ARMENIA-ն հունիսի 16-ին կիրականացնի Երևան-Բեյրութ-Երևան առաջին չվերթը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: FLYONE ARMENIA hայկական առաջին ազգային ավիաընկերությունը հունիսի 16-ից սկսում է դեպի Լիբանան կանոնավոր չվերթերի իրականացումը։ Երևան - Բեյրութ - Երևան երթուղով առաջին չվերթը դեպի «Զվարթնոց» օդանավակայանից Ռաֆիկ Հարիրիի անվան միջազգային օդանավակայան կիրականացվի հինգշաբթի՝ հունիսի 16-ին։ Այնուհետև կկայանա շաբաթական երկու չվերթ՝ երկուշաբթի և հինգշաբթի օրերին: Չվերթները կիրականացվեն «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից՝ հարմար չվացուցակով և յուրաքանչյուրի համար մատչելի գնով։
«Մենք անհամբերությամբ սպասում ենք FLYONE ARMENIA ընկերության կողմից դեպի Բեյրութ չվերթերի իրականացմանը։ Այն մեզ համար կարևորագույն իրադարձություն է։ Այն հնարավորություն է իրար ավելի ամուր կապելու մեր երկու բարեկամ ժողովուրդներին, հասանելի դարձնելու ճամփորդական հնարավորությունները թե զբոսաշրջիկների, թե գործարարների, թե հայկական համայնքի ներկայացուցիչների համար։ Մենք անելու ենք հնարավորը, որպեսզի այս չվերթերը պահանջված լինեն մեր ուղևորների համար», - «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշում է FLYONE ARMENIA ավիաընկերության խորհրդի նախագահ Արամ Անանյանը։
FLYONE ARMENIA-ն առաջարկում է մատչելի թռիչքներ մի շարք ուղղություններով, ինչպիսիք են Մոսկվան, Փարիզը, Լիոնը, Թբիլիսին, Ստամբուլը և Սոչին:
Ավիաընկերության նավատորմը բաղկացած է Airbus A320 և Airbus A319 օդանավերից։ Դրանք նախատեսված են 180 և 144 նստատեղի համար և համապատասխանում են Օդային տրանսպորտի միջազգային ասոցիացիայի (IATA) և EASA Security-ի բոլոր չափանիշներին: Նաև` համաճարակի պայմաններում ինքնաթիռները հագեցված են HEPA օդային զտիչներով, որոնք ոչնչացնում են վիրուսների և բակտերիաների 99,97%-ը:
FLYONE-ը (www.flyone.eu) գործարկվել է 2016 թ․Մոլդովայի Հանրապետությունում և այժմ ավիացիոն շուկայի առաջատարներից է:

FLYON ARMENIA 16 июня осуществит первый рейс Ереван-Бейрут-Ереван
Первая армянская национальная авиакомпания FLYON ARMENIA с 16 июня начинает регулярные рейсы в Ливан. Первый рейс Ереван-Бейрут-Ереван из аэропорта Звартноц в международный аэропорт имени Рафика Харири состоится в четверг, 16 июня. Затем будет два рейса в неделю—по понедельникам и четвергам. Рейсы будут выполняться из Международного аэропорта «Звартноц» по удобному расписанию по доступной для всех цене.
"Мы с нетерпением ждем рейсов FLYONE ARMENIA в Бейрут. Для нас это важнейшее событие. Это возможность еще теснее связать два наших дружественных народа, сделать возможность путешествий доступной как для туристов, так и для бизнесменов и армянской общины. Мы сделаем все возможное, чтобы эти рейсы были востребованы нашими пассажирами", - какпередает Арменпресс, сказал глава правления FLYONE ARMENIA Армен Ананян.
FLYONE ARMENIA (www.flyone.am) была основана в 2021 году. 27 октября Комитет гражданской авиации РА выдал компании FLYONE ARMENIA сертификат эксплуатанта воздушного судна. Компания получила двузначный код IATA 3F и трехзначный код ICAO FIE.
FLYONE ARMENIA предлагает доступные рейсы по ряду направлений, таких как Москва, Париж, Лион, Тбилиси, Стамбул и Сочи.
Флот авиакомпании состоит из самолетов Airbus A320 и Airbus A319. Они рассчитаны на 180 и 144 места и соответствуют всем стандартам Международной ассоциации воздушного транспорта (IATA) и EASA Security. Также в условиях пандемии самолеты оснащены воздушными фильтрами HEPA, которые убивают 99,97% вирусов и бактерий.
FLYONE (www.flyone.eu) задействован в 2016 году в Республике Молдова и ныне является одним из лидеров авиационного рынка.
FLYONE получил сертификацию IOSA, которая является высшим стандартом безопасности оперативного управления, а также в 2018, 2019 и 2020 годахFLYONE неоднократно входил в ТОП-10 самых пунктуальных компаний в категорииEMEA (Европа, Ближний Восток и Африка).