«3+3» ձևաչափով երկրորդ հանդիպումը տեղի կունենա մոտ ապագայում. Լավրով
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հարավային Կովկասի հարցով «3+3» ձևաչափով (Ադրբեջան, Հայաստան, Վրաստան - Ռուսաստան, Թուրքիա, Իրան) համագործակցության հարթակի երկրորդ հանդիպումը տեղի կունենա մոտ ապագայում։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՏԱՍՍ գործակալությունը տեղեկացնում է, որ այս մասին նշել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը թուրք գործընկեր Մևլութ Չավուշօղլուի հետ բանակցություններից հետո կայացած մամուլի ասուլիսում:
«Մենք պայմանավորվեցինք, թե ինչպես շարունակել աշխատանքը Հարավային Կովկասում, գիտեք, Թուրքիայի նախաձեռնությամբ «3 + 3» ձևաչափի մասին: Առաջին հանդիպումն անցկացրել ենք Մոսկվայում, վրացի գործընկերները չկարողացան մասնակցել, բայց շեշտում ենք, որ միշտ ուրախ կլինենք նրանց այնտեղ տեսնել: Հաջորդ հանդիպումը պատրաստվում է շատ մոտ ապագայում»,-նշել է Սերգեյ Լավրովը:

Second meeting of “3+3” South Caucasus platform to be held in near future – Russian FM
YEREVAN, JUNE 8, ARMENPRESS. The second meeting of the “3+3” South Caucasus cooperation platform (Armenia, Azerbaijan, Georgia –Russia, Turkey, Iran) will take place in the near future, Russian Foreign Minister Sergei Lavrov said at a press conference following the talks with his Turkish counterpart Mevlut Cavusoglu, reports TASS.
“We agreed on how to continue the work in the South Caucasus. You know about the 3+3 format created at the initiative of Turkey. We held the first meeting in Moscow, the Georgian colleagues could not participate, but we emphasize that we will always be happy to see them there. The next meeting is being planned in the near future”, the Russian FM said.