Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից, քննարկվել է Լեռնային Ղարաբաղում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտի ադրբեջանական ստորաբաժանումների ներխուժումից հետո ստեղծված իրավիճակը, որը վարչապետ Փաշինյանը գնահատել է լարված։
Վերջինս հարցադրում է արել տվյալ իրավիճակում ռուս խաղաղապահների գործողությունների հետաքննության անհրաժեշտության մասին եւ ընդգծել ռուս խաղաղապահների կողմից Ադրբեջանի զինված ուժերը ելման դիրքեր վերադարձնելու պահանջի անհրաժեշտությունը։
Երկու երկրների ղեկավարները պայմանավորվել են ջանքեր գործադրել ԼՂ-ում ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակը կարգավորելու ուղղությամբ։

YEREVAN, MARCH 25, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan had a telephone conversation with the President of the Russian Federation Vladimir Putin, ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister.
The situation created after the invasion of Azerbaijani units into the responsibility zone of the peacekeeping contingent of the Russian Federation in Nagorno Karabakh was discussed, which Prime Minister Pashinyan assessed as tense.
PM Pashinyan raised the need to investigate the actions of Russian peacekeepers in the given situation and stressed the need for returning the Azerbaijani armed forces to their initial positions with the efforts of the Russian peacekeepers.
The leaders of the two countries agreed to make efforts to resolve the crisis situation in Nagorno-Karabakh.