Հայտնաբերվել է ևս մեկ ժամկետային զինծառայողի դի. ընթանում է քննություն
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարտի 17-ին, ժամը 10:30-ի սահմաններում, հանրապետության հարավային ուղղությամբ տեղակայված ՀՀ ՊՆ N զորամասի տարածքում հայտնաբերվել է ժամկետային զինծառայող, շարքային Էդուարդ Ռազմիկի Ռուստամյանի ( ծնվ. 2003 թ.) դին` հրազենային վիրավորումով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից, նշելով, որ ընթանում է քննություն` դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու նպատակով:
Ավելի վաղ ՊՆ-ից հայտնել էին, որ հանրապետության հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերից մեկում մարտի 16-ին, ժամը 21:10-ի սահմաններում, հայտնաբերվել է ՀՀ ՊՆ N զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Ալբերտ Լևոնի Սիրոյանի (ծնվ. 2002թ) դին` ծնոտի շրջանում հրազենային վիրավորմամբ:

YEREVAN, MARCH 17, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Armenia reports that one more serviceman was found dead today at a military unit.
“On March 17, at around 10:30, the body of conscripted serviceman Eduard R. Rustamyan (born in 2003) was found with a gunshot wound in N military unit of the Defense Ministry located in the southern direction of the Republic”, the ministry said in a statement, adding that investigation is underway to clarify the circumstances of the incident.
Earlier today the Ministry reported that the body of conscripted serviceman Albert L. Siroyan (born in 2002)was found with a gunshot wound to the jawin a military unit located in the south-eastern direction of the Republic.