Հայաստանի ԱԳՆ-ն հերքում է Ուկրաինայում ՀՀ ԶՈՒ-ի զինծառայողի ենթադրյալ մասնակցության մասին տեղեկությունը
Հայաստանի ԱԳՆ-ն հերքում է Ուկրաինայում ՀՀ ԶՈՒ-ի զինծառայողի ենթադրյալ
մասնակցության մասին տեղեկությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Արտաքին գործերի նախարարությունը հերքում է Ուկրաինայում Հայաստանի զինված ուժերի զինծառայողի ենթադրյալ մասնակցության մասին սոցիալական ցանցերում տարածված տեղեկությունը: Ինչպես հայտնում է «Արմենպրես»-ն, այս մասին «Թվիթեր»-ի իր էջում գրել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը:
«Ուկրաինայում Հայաստանի Զինված ուժերի զինծառայողի ենթադրյալ մասնակցության մասին տեղեկությունն ամբողջությամբ ապատեղեկատվություն է»,- գրել է Հունանյանը:
«Տելեգրամ»-ի ալիքներում տեղեկություն էր տարածվել, թե իբր հայ զինծառայողը ևս մասնակցում է Խարկովում Ուկրաինայի դեմ գործողություններին:

The Armenian MFA denies the information about the alleged participation of a serviceman of the Armenian army in Ukraine
The Armenian MFA denies the information about the alleged participation of a serviceman of the
Armenian army in Ukraine
YEREVAN, 26 FEBRUARY, ARMENPRESS. The Ministry of Foreign Affairs of Armenia denies the information spread on social networks about the alleged participation of a serviceman of the Armenian Armed Forces in Ukraine, ARMENPRESS reports Foreign Ministry spokesman Vahan Hunanyan wrote on his Twitter page.
"The information about the alleged participation of a serviceman of the Armenian Armed Forces in Ukraine is completely misinformation," Hunanyan wrote.
The Telegram channels reported that an Armenian soldier was allegedly taking part in operations against Ukraine in Kharkov.