Արցախում փետրվար-մայիս ամիսներին անցկացվելու են կրակային պատրաստության պարապմունքներ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետությունում 2022 թվականի փետրվար-մայիս ամիսների ընթացքում անցկացվելու են կրակային պատրաստության պարապմունքներ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի ԱԽ-ի տարածած հաղորդագրությունից:
«Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների ռազմական հմտությունների կատարելագործման նպատակով՝ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանի նախաձեռնությամբ 2022 թվականի փետրվար-մայիս ամիսների ընթացքում անց են կացվելու կրակային պատրաստության պարապմունքներ, որոնք իրականացվելու են Պաշտպանության բանակի նյութատեխնիկական բազայի հիման վրա»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Պարապմունքներին մասնակցելու են Հանրապետության պետական կառավարման մարմինների, ինչպես նաև՝ խոշոր հիմնարկ-ձեռնարկությունների աշխատակիցները։

Shooting exercises to be carried out in Artsakh for civilians in February-May
YEREVAN, FEBRUARY 16, ARMENPRESS. Shooting exercises will be carried out in the Republic of Artsakh in February-May 2022, the Security Council said in a statement.
“In order to improve the military skills of the citizens of the Republic of Artsakh, shooting exercises will be conducted in February-May 2022 at the initiative of Secretary of the Security Council Vitaly Balasanyan. The exercises will be carried out based on the material-technical base of the Defense Army”, the statement says.
People working at public administration system, as well as major companies will take part in the trainings.