Պեկին-2022. Դահուկորդ Միքայել Միքայելյանը դասական ձևում 61-րդն է
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի դահուկավազքի հավաքականի անդամ Միքայել Միքայելյանը վերջին մեկնարկն ունեցավ Օլիմպիական խաղերում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Պեկինի 24-րդ ձմեռային Օլիմպիական խաղերի դահուկավազքի տղամարդկանց 15 կմ դասական ձևում 99 մարզիկների շարքում Միքայելյանը 61-րդն է: Նա մրցատարածությունը հաղթահարեց 43:09.1 արդյունքով:
Այս մրցատարածությունում Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն դարձավ Ֆինլանդիայի ներկայացուցիչ Լիվո Նիսկանենը (37:54.8 արդյունք): Երկրորդը ՌԴ-ն ներկայացնող Ալեքսանդր Բոլշունովն է, իսկ եռյակը եզրափակում է Յոհաննես Կլայբոն:
Միքայելյանի համար Օլիմպիական խաղերն այսքանով ավարտված են: Նա փետրվարի 21-27-ը կմասնակցի աշխարհի երիտասարդների առաջնությանը, որտեղ մեծ ակնկալիքներ կան հայ մարզիկից:

Пекин-2022: лыжник Микаэл Микаелян – 61-й в классическом стиле
Как передает «Арменпресс», Микаэл Микаелян, член сборной Армении по лыжным гонкам на XXIV зимних Олимпийских играх в Пекине в мужской гонке классическим стилем на 15 км занял 61-е место. Он преодолел это расстояние с результатом в 43:09,1.
Олимпийским чемпионом в этом виде стал финн Ливо Нисканен с результатом - 37:54,8. Вторым был россиянин Александр Большунов, замыкает тройку Йоханнес Клайбо.
Для Микаеляна Олимпийские игры на этом закончились. С 21 по 27 февраля он примет участие в молодежном чемпионате мира, где на армянского спортсмена возлагаются большие надежды.