Հայ խաղաղապահներն Ալմաթիում հացի կոմբինատի անցակետի վրա հնարավոր հարձակումը հետ մղելու վարժանքներ են անցկացրել
Հայ խաղաղապահներն Ալմաթիում հացի կոմբինատի անցակետի վրա հնարավոր
հարձակումը հետ մղելու վարժանքներ են անցկացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսական Россия 24 հեռուստաընկերությունը ռեպորտաժ է հրապարակել Ալմաթիից, որում անդրադարձել է նաև  ՀԱՊԿ խաղաղապահ զորախմբի կազմում Ղազախստան մեկնած հայ խաղաղապահների գործունեությանը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ռեպորտաժում նշվում է, որ հայ խաղաղապահները Ալմաթիում հացի ամենախոշոր կոմբինատի անցակետի վրա հնարավոր հարձակումը հետ մղելու վարժանքներ են անցկացրել: Նշվում է, որ ՀԱՊԿ խաղաղապահ կոնտինգենտը պատահական չէ հսկողության տակ վերցրել կոմբինատն անկարգությունների ընթացքում, քանի որ «այն տառացիորեն կերակրում է քաղաքի ողջ բնակչությանը»:
Հայ խաղաղապահ զորախմբի ներկայացուցիչ Սեյրան Քոչարյանը ռեպորտաժում պատմել է, որ քաղաքի բնակիչները և կոմբինատի աշխատակիցները հյուրընկալ են, իրենց բաց սրտով են ընդունել և բարձր գնահատել իրենց գործունեությունը:

YEREVAN, JANUARY 12, ARMENPRESS. Armenian peacekeepers deployed in Kazakhstan as part of the CSTO held exercises under the scenario of a potential assault on the largest bread factory in Almaty, the Russian Rossia 24 TV channel reported.
In the report, Rossia 24 noted that the CSTO peacekeepers are guarding the bread factory because it is “literally feeding the entire population of the city.”
Seyran Kocharyan, an Armenian peacekeeper, told Rossia 24 that the residents of Almaty and the bread factory’s staff are very hospitable, have received them openheartedly and are appreciating their mission.