Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Միխայիլ Միշուստինը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, գալիք տոների առիթով, շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից, ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
«Հարգելի Նիկոլ Վովայի, սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Ամանորի և Սուրբ Ծնունդի կապակցությամբ:
Անցնող տարվա ընթացքում, բարեկամության, բարիդրացիության և ռազմավարական գործընկերության վրա հիմնված ռուս-հայկական հարաբերությունները համընթաց կերպով զարգացել են: Ընդլայնվում է առևտրատնտեսական և ներդրումային համագործակցությունը, ամրապնդվում են միջտարածաշրջանային և գործարար կապերը:
Վստահ եմ, որ 2022 թվականին կառավարությունների կողմից համատեղ ջանքերը կապահովեն գործնական փոխգործակցության հետագա առաջընթացը:
Շարունակելու ենք բարենպաստ պայմաններ ստեղծել Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում նոր հեռանկարային նախագծերի և ինտեգրացիոն նախաձեռնությունների իրականացման համար: Դա լիովին համապատասխանում է Ռուսաստանի Դաշնության և Հայաստանի Հանրապետության շահերին:
Հարգելի Նիկոլ Վովայի, Ձեզ, Ձեր հարազատներին և մտերիմներին մաղթում եմ առողջություն և երջանկություն, իսկ բարեկամ Հայաստանի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում», - նշված է ՌԴ վարչապետի ուղերձում:

YEREVAN, DECEMBER 30, ARMENPRESS. Prime Minister of Russia Mikhail Mishustin congratulated Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan on the upcoming New Year and Christmas holidays, the Armenian Prime Minister’s Office said.
In a telegram sent to Pashinyan, Mishustin noted that in 2021 the Russian-Armenian relations based on friendship, good-neighborliness and strategic partnership have continued developing, and the trade-economic and investment cooperation are being expanded, while inter-regional and business ties are strengthening.
“I am sure that in 2022 joint efforts by our governments will ensure further progress of practical partnership. We will continue creating favorable conditions as part of the Eurasian Economic Union for the implementation of promising projects and integration initiatives. This is entirely in the interests of the Russian Federation and the Republic of Armenia,” Mishustin said, wishing good health and happiness to PM Pashinyan and his family, and peace and prosperity to the Armenian people.