Ակունք գյուղում իրականացվել են ասֆալտապատման եւ սալիկապատման աշխատանքներ
ԳԱՎԱՌ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Գեղարքունիքի մարզի Ակունք գյուղում ՀՀ կառավարության կողմից մարզում առաջնահերթ լուծում պահանջող հիմնախնդիրների լուծմանն ուղղված ֆինանսական միջոցներով սալիկապատվել են Բարեկամության փողոցի մայթեզրերը եւ ասֆալտապատվել է փողոցի այն հատվածը, որն անբարեկարգ էր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Ակունք համայնքի ղեկավար Նիկոլա Խաչատրյանը, ծրագիրն իրականացվել է Ակունքի համայնքապետարանի համաֆինանսավորմամբ։ ՀՀ կառավարության կողմից հատկացվել է 5 միլիոն, Ակունքի համայնքապետարանի կողմից՝ 2 միլիոն դրամ։ Շինարարական աշխատանքները սկսվել եւ ավարտվել են հոկտեմբերի ընթացքում։
«Բարեկամություն փողոցի տվյալ հատվածում անբարեկարգ վիճակ էր ինչպես ճանապարհին, այնպես էլ մայթերում։ Ծրագրի իրականացման արդյունքում ասֆալտապատվել են այն հատվածները, որտեղ անձրեւի կամ ձնհալի ժամանակ ջրափոսեր էին առաջանում, սալիկապատվել են մայթերի այն հատվածները, որտեղ բարեկարգման կարիք է եղել։ Կառուցվել է նաեւ ջրահեռացման համակարգ, եւ այժմ Բարեկամություն փողոցը հրապուրիչ տեսք է ստացել»,- պատմեց համայնքի ղեկավարը։

В селе Акунк проведены работы по ремонту улиц
В селе Акунк Гегаркуникской области часть улицы Барекамутян, которая находилась в плохом состоянии, заасфальтирована за счет финансовых средств, направленных правительством на решение проблем области. Тротуары улицы выложены плиткой.
Как сообщил «Арменпресс» глава общины Акунк Николай Хачатрян, программа была реализована при софинансировании администрации общины Акунк. Правительство выделило 5 млн драмов, община Акунк - 2 млн драмов. Строительные работы начались и были завершены в октябре.
«В этой части улицы Барекамутян проезжая дорога и тротуары были в плохом состоянии. Теперь участки, на которых образовывались лужи во время дождя или при таянии снега, заасфальтированы, а тротуары выложены плиткой. Построена и дренажная система, и улица Барекамутюн уже приобрела привлекательный вид», - сказал глава общины.