Գնել Սանոսյանը Հնդկաստանի դեսպանի հետ քննարկել է Հյուսիս-հարավ ծրագրի շրջանակներում համագործակցության հնարավորությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դեվալին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին` հայ-հնդկական համագործակցությանը վերաբերող հարցերը համատեղ քննարկելու հնարավորության համար։
Դեսպանն հանդիպման ընթացքում ընդգծել է, որ հնդկական կողմը հետաքրքրվածություն է ցուցաբերում Հայաստանում ենթակառուցվածքների զարգացման ծրագրերով և ուրախ կլինի քննարկել այդ ուղղությամբ համագործակցության հնարավորությունները։
Դեսպանի խոսքով՝ Հնդկաստանում այս ուղղությամբ հաջողություն գրանցած բավականին մեծ ընկերություններ կան, որոնք կարող են մասնակցություն ունենալ Հայաստանում իրականացվող ծրագրերին։
Գնել Սանոսյանը կարևորել է հնդկական կողմի հետ ակտիվ աշխատանքն ու հայ-հնդկական համագործակցության ամրապնդումը՝ ընդգծելով, որ հայ-հնդկական բարեկամական հարաբերությունները պատմական խոր արմատներ ունեն։ Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաեւ հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի ընթացքին, Հայաստանի համար Չաբահար նավահանգստի ընձեռած հնարավորություններին։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել տեղեկատվություն փոխանակել և քննարկել հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի շրջանակներում համագործակցության հնարավորությունների վերաբերյալ։

Armenian Minister, Indian Ambassador discuss cooperation opportunities in the sidelines of North-South project
Armenian Minister, Indian Ambassador discuss cooperation opportunities in the sidelines of
North-South project
YEREVAN, OCTOBER 9, ARMENPRESS. Minister of Territorial Administration and Infrastructure of Armenia Gnel Sanosyan received Ambassador of India to Armenia Kishan Dan Dewal.
ARMENPRESS reports the Minister thanked the Ambassador for the opportunity to discuss issues related to the Armenian-Indian cooperation.
During the meeting, the Ambassador stressed that the Indian side is interested in infrastructure development programs in Armenia and will be glad to discuss cooperation opportunities in that direction.
According to the Ambassador, there are quite large companies in India that have succeeded in this direction, which can participate in the implementation of programs in Armenia.
Gnel Sanosyan highlighted the active work with the Indian side and the strengthening of the Armenian-Indian cooperation, emphasizing that the Armenian-Indian friendly relations have deep historical roots. During the conversation, the sides also referred to the investment program of the North-South road corridor, the opportunities provided by the port of Chabahar for Armenia.
An agreement was reached to exchange information and to discuss the opportunities for cooperation within the framework of the North-South Road Corridor investment program.