Վլադիմիր Զելենսկին հայ ժողովրդին մաղթում է խաղաղություն և բարգավաճում
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին Հայաստանի անկախության հռչակման 30-րդ տարեդարձի կապակցությամբ հայ ժողովրդին մաղթում է խաղաղություն և բարգավաճում:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ասված է նախագահ Արմեն Սարգսյանին ուղղված շնորհավորական ուղերձում.
«Ուկրաինայի ժողովրդի անունից անձամբ շնորհավորում եմ ձեզ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային տոնի ՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Հուսով եմ, որ մեր պետությունների միջև երկկողմ հարաբերությունների առկա ներուժի, ինչպես նաև հայ և ուկրաինացի ժողովուրդների միջև բազմադարյա հարաբերությունների իրացումը կնպաստի փոխըմբռնման և փոխադարձ հարգանքի վրա հիմնված երկխոսության ամրապնդմանը:
Մաղթում եմ Ձեզ, Ձերդ Գերազանցություն, քաջառողջություն և հաջողություններ պատասխանատու գործունեության մեջ, իսկ հայ ժողովրդին ՝ խաղաղություն և բարգավաճում:
Ցանկանում եմ հատուկ շնորհակալություն հայտնել Ձեզ Ուկրաինայի անկախության 30-ամյակի կապակցությամբ ջերմ շնորհավորանքների համար»:

Ukraine’s President congratulates Armenian people on Independence Day, wishes peace and prosperity
YEREVAN, SEPTEMBER 22, ARMENPRESS. Ukraine’s President Volodymyr Zelensky addressed a congratulatory message to Armenia’s President Armen Sarkissian on the 30th anniversary of independence, wishing peace and prosperity to the Armenian people, the Armenian President’s Office reports.
“I hope the exercise of the potential of bilateral relations between our states, as well as the centuries-old relationship between the Armenian and Ukrainian nations will contribute to the strengthening of dialogue based on mutual understanding and respect.
I wish you, Your Excellency, good health and success in your responsible activity, and to the Armenian people – peace and prosperity”, the Ukrainian President said in his letter.