Սերժ  Սարգսյանը դատական հայց է ներկայացրել Խաչատուր Սուքիասյանի դեմ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի պաշտպան Ամրամ Մակինյանը դատական հայց է ներկայացրել Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի դեմ` պատգամավորի կողմից Սերժ Սարգսյանի պատիվն ու բարի համբավն արատավորող տեղեկությունները հերքելու պահանջով:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ Ամրամ Մակինյանը նշեց, որ իրենք պահանջում են, որպեսզի Խաչատուր Սուքիասյանը Ազգային ժողովի ամբիոնից իր կողմից հնչեցրած տեղեկությունները հերքի:
«Հայցադիմումը բավականին ծավալուն է, ներկայացրել ենք բոլոր հիմնավորումները, որոնցով,համոզված ենք, որ դատարանը մեր հայցը բավարարելու է և Խաչատուր Սուքիասյանին պարտավորեցնելու է հերքել տեղեկությունները»,- ասաց Մակինյանը:
Ազգային ժողովում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը իր ելույթի ժամանակ հայտարարել էր, որ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը խաղատանը «100 միլիոն դոլարից ավելի պարտվել է, թեև 90-ականների կեսերին Երևան էր եկել «տարբեր չափերի կոշիկներով»:

Серж Саргсян подал судебный иск против Хачатура Сукиасяна
Адвокат третьего президента Армении Сержа Саргсяна Амрам Макинян подал судебный иск против депутата парламентской фракции «Гражданский договор» Хачатура Сукиасяна с требованием опровергнуть сведения, порочащие честь и репутацию Сержа Саргсяна.
Как сообщает «Арменпресс», Амрам Макинян отметил, что они требуют, чтобы Хачатур Сукиасян опроверг сведения, озвученные им с трибуны Национального собрания.
«Иск достаточно объемен, мы представили все обоснования, по которым убеждены, что суд удовлетворит наш иск и обязует Хачатура Сукиасяна опровергнуть эти сведения», - сказал Макинян.
Депутат парламентской фракции «Гражданский договор» Хачатур Сукиасян в своем выступлении заявил, что третий президент Армении Серж Саргсян «проиграл в казино более 100 миллионов долларов, хотя в середине 90-х приехал в Ереван в «обуви разных размеров».