10 հոգի կարող է անվճար ուսում ստանալ Յորքի համալսարանի եվրոպական կամպուս Սիթի քոլեջում
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունաստանում գտնվող Յորքի համալսարանի եվրոպական կամպուս Սիթի քոլեջը Երևանում կազմակերպում է հեռակա երկամյա մագիստրոսական ծրագիր։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍ նախարարությունից:
«Այն առաջարկում է մեկ կրթաթոշակային տեղ ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության ենթակայության կառույցներում աշխատող բարձրագույն կրթությամբ, առնվազն երեք տարվա աշխատանքային փորձ ունեցող, 24 տարեկանից բարձր, անգլերենի բարձր և գերազանց իմացությամբ (Toefl 89-90 (ընթերցանություն՝ 18 միավոր, լսելու կարողություն՝ 17 միավոր, գրելու կարողություն՝ 17 միավոր, խոսելու կարողություն՝ 20 միավոր) կամ IELTS 6.5 կամ CAE (А or B) աշխատակիցների համար»,- նշված է նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:
Կրթաթոշակային տեղն առաջարկվում է հետևյալ 6 ուղղություններով.
MBA in General Management,
MBA in Marketing,
MBA in Finance,
MBA in Logistics and Supply Chain Managment,
MBA in Healthcare Management,
ΜΒΑ in Human Resource Management:
Ուսումնառությունը կարող է կազմակերպվել երկու եղանակով՝ առկա ձևաչափով և 3 ուսումնական այց (Executive mode) կամ առցանց ուսուցում և 3 ուսումնական այց (Executive mode blended): Ուսումնառության ընթացքում ուսուցողական այցերը կազմակերպվում են դեպի Միացյալ Թագավորություն, Ֆրանսիա և Հունաստան:
Ուսման վարձը հոգում է համալսարանի ղեկավարությունը, իսկ այցերի հետ կապված բոլոր ծախսերը՝ մասնակիցը:
Նախարարությունը կարող է ներկայացնել 10 հոգու թեկնածություն: Վերջնական ընտրությունը կատարելու է համալսարանի ղեկավարությունը՝ հաշվի առնելով ինչպես առաջադիմությունն, այնպես էլ հետևյալ չափանիշները՝
Մասնագիտական փորձ (մասնագիտական և կառավարչական փորձ)։
Ակադեմիական որակավորումներ (հավատարմագրված բուհի բակալավրի աստիճան կամ այլ բարձրագույն կրթության աստիճան՝ համապատասխան առաջադիմությամբ)։
Այլ չափանիշներ (նպատակասլացություն, ծրագրում բավարար ժամանակ և ջանք ներդնելու պատրաստակամություն, կարողություն, հանրային և մասնագիտական պատրաստակամություն, ինչպես նաև գործատուի աջակցություն):
Ցանկացողները մինչև հոկտեմբերի 1-ը ԿԳՄՍ նախարարության արտաքին կապերի և սփյուռքի վարչության արտաքին կապերի բաժին պետք է ներկայացնեն դիմում (հայտաձևը կցվում է), անձնագրի, դիպլոմի և լեզվի իմացությունը հաստատող համապատասխան փաստաթղթերի պատճենները, երաշխավորական նամակ, մոտիվացիոն նամակ և ինքնակենսագրություն (անգլերենով):

10 человек смогут бесплатно учиться в колледже Кампус Сити Йоркского университета
Европейский колледж Кампус Сити Йоркского университета, находящийся в Греции, организует в Ереване двухлетнюю заочную магистерскую программу.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Министерство науки, образования, культуры и спорта РА.
«Колледж Кампус Сити предлагает одно стипендиальное место для сотрудников Министерства образования, науки, культуры и спорта с высшим образованием, имеющим не менее трех лет опыта работы, старше 24 лет, с отличным знанием английского языка (Toefl 89-90, чтение-18 баллов, умение слушать-17 баллов, умение писать-17 баллов, умение говорить-20 баллов, или IELTS 6.5 или CAE (А or В)», - отмечается в сообщении министерства.
Стипендиальное место предлагается по следующим 6 направлениям:
MBA in General Management,
MBA in Marketing,
MBA in Finance,
MBA in Logistics and Supply Chain Managment,
MBA in Healthcare Management,
ΜΒΑ in Human Resource Management.
Обучение может быть организовано двумя способами: в существующем формате и 3 учебными визитами (Executive mode) или онлайн-обучением и 3 учебными визитами (Executive mode blended).
Обучение оплачивает руководство университета, а все расходы, связанные с визитами, - участники.
Окончательный выбор будет делать руководство университета, с учетом как успеваемости, так и следующих критериев:
Профессиональный опыт (профессиональный и управленческий опыт);
Академическая квалификация (степень бакалавра аккредитованного ВУЗа или другая степень высшего образования с соответствующей успеваемостью).
Другие критерии (целеустремленность, готовность приложить достаточно времени и усилий в программе, способности, общественная и профессиональная готовность, а также поддержка работодателя).
Желающие до 1 октября должны в Управление внешних связей и диаспоры министерства представить заявление (форма прилагается), копию паспорта, диплома и соответствующих документов, подтверждающих знание языка, рекомендательное письмо, мотивационное письмо и автобиографию (на английском языке).