Հյուսիսային Մակեդոնիայի դեմ խաղից առաջ ասուլիս կտան Խոակին Կապառոսն ու Հենրիխ Մխիթարյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հյուսիսային Մակեդոնիայի դեմ խաղի նախախաղային մամուլի ասուլիսին Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսի հետ կներկայանա Հայաստանի ազգային ընտրանու ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը:
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից:
Ասուլիսը կսկսվի տեղական ժամանակով 18:30-ին (Երևանի ժամանակով՝ 20:30) և կհեռարձակվի ՀՖՖ ֆեյսբուքյան, ինստագրամյան պաշտոնական էջերում և Youtube-ի ալիքով:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները կարող են մինչև սեպտեմբերի 1-ը՝ ժամը 12:00, իրենց հարցերն ուղարկել media@ffa.am էլեկտրոնային հասցեին:
Նամակի մեջ պետք է նշել անուն-ազգանուն, լրատվամիջոցի անուն, ինչպես նաև՝ կոնկրետ ում (Խոակին Կապառոսին, Հենրիխ Մխիթարյանին) է ուղղված հարցը: Յուրաքանչյուր լրատվամիջոց կարող է ուղարկել երկու հարցից ոչ ավելի: Սահմանված կարգի խախտումով կամ վերջնաժամկետից հետո ուղարկված հարցերը չեն ընթերցվելու:
Խոակին Կապառոսի՝ Հյուսիսային Մակեդոնիա - Հայաստան հանդիպումից հետո կայանալիք հետխաղային ասուլիսի համար հարցերը ևս պետք է ուղարկել media@ffa.am  էլ.հասցեին՝ ոչ ուշ քան խաղավարտից հետո՝ 10 րոպեի ընթացքում:
Սեպտեմբերի 2-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի Աշխարհի 2022 թ. առաջնության ընտրական փուլի J խմբի 4-րդ մրցափուլի հանդիպումը՝ Սկոպյեում մրցելով Հյուսիսային Մակեդոնիայի ընտրանու հետ:

Хоакин Капарос и Генрих Мхитарян дадут пресс-конференцию перед матчем с Северной Македонией
На пресс-конференции в преддверии матча с Северной Македонией выступят главный тренер сборной Армении по футболу Хоакин Капарос и капитан сборной Генрих Мхитарян.
Об этом «Арменпресс» сообщили в Федерации футбола Армении.
Пресс-конференция начнется в 18:30 по местному времени (20:30 по ереванскому времени) и будет транслироваться на официальных страницах ФФА в Facebook, Instagram и канале Youtube.
В сообщении отмечается, что представители СМИ до 12:00 1 сентября могут  направить свои вопросы на электронный адрес: media@ffa.am
Нужно указать имя, фамилию, название СМИ, а также конкретно кому - Хоакину Капаросу, или  Генриху Мхитаряну адресован вопрос. Вопросы, отправленные с нарушением установленного порядка или после крайнего срока, не будут зачитаны.
Вопросы на послематчевую пресс-конференцию Хоакина Капароса следует отправлять после матча Северная Македония-Армения на адрес: media@ffa.am не позднее, чем через 10 минут после окончания матча.
2 сентября сборная Армении в Скопье с командой Северной Македонии проведет матч 4-го тура группы J отборочного раунда чемпионата мира 2022 года.