ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տարածքներն առաջիկայում կընդլայնվեն. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության ԱԱԾ սահմանապահ զորքերն առաջիկայում ավելի շատ տեղամասեր կընդունեն զինված ուժերից, և սահմանապահ ծառայության պատասխանատվության տարածքները կընդլայնվեն:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը` ներկայացնելով Կառավարության 2021-2026 թվականների ծրագիրը:
«Առաջիկայում սահմանապահ զորքերը պետք է ընդլայնվեն, վերափոխվեն և բարեփոխվեն: Սա նաև խաղաղ տարածաշրջանային օրակարգը առաջ մղելու մեր նկատառումը և նպատակադրումն է արտահայտում, որովհետև, ինչպես գիտեք, սովորաբար սահմանապահները ստանձնում են այն տեղամասերի պատասխանատվությունը, որը համարվում է խաղաղ գոտի»,- ասաց Փաշինյանը:

В ближайшее время территории ответственности пограничных войск СНБ будут расширены: Пашинян
ЕРЕВАН, 18 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. Пограничные войска Службы национальной безопасности Республики Армения в ближайшее время получат дополнительные участки от вооруженных сил, будут расширены зоны ответственности пограничной службы.
Как сообщает «Арменпресс», об этом заявил премьер-министр Никол Пашинян, представляя программу правительства на 2021-2026 годы.
«В ближайшее время пограничные войска должны быть расширены, преобразованы и реформированы. Это также выражает наше намерение продвигать мирную региональную повестку дня, потому что, как вы знаете, пограничники обычно берут на себя ответственность за районы, которые считаются зоной мира», - сказал Пашинян.