ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տարածքներն առաջիկայում կընդլայնվեն. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության ԱԱԾ սահմանապահ զորքերն առաջիկայում ավելի շատ տեղամասեր կընդունեն զինված ուժերից, և սահմանապահ ծառայության պատասխանատվության տարածքները կընդլայնվեն:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը` ներկայացնելով Կառավարության 2021-2026 թվականների ծրագիրը:
«Առաջիկայում սահմանապահ զորքերը պետք է ընդլայնվեն, վերափոխվեն և բարեփոխվեն: Սա նաև խաղաղ տարածաշրջանային օրակարգը առաջ մղելու մեր նկատառումը և նպատակադրումն է արտահայտում, որովհետև, ինչպես գիտեք, սովորաբար սահմանապահները ստանձնում են այն տեղամասերի պատասխանատվությունը, որը համարվում է խաղաղ գոտի»,- ասաց Փաշինյանը:

NSS Border Guards to expand deployment
YEREVAN, AUGUST 18, ARMENPRESS. The National Security Service border guards will soon take over border protection from the military in more locations, expanding their zone of responsibility.
“The border troops must expand, transform and reform,” Pashinyan said during the Cabinet meeting while presenting the 2026 government program.
“This also expresses our consideration and goal of advancing the peaceful regional agenda, because as you know usually border guards assume responsibility for areas which are zones of peace,” Pashinyan said.