Օգոստոսի 1-ի դրությամբ Հայաստանում կատարվել է COVID-19-ի դեմ 171 հազար 890 պատվաստում
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: COVID-19-ի դեմ պատվաստումների մեկնարկից ի վեր օգոստոսի 1-ի դրությամբ կատարվել է 171 հազար 890 պատվաստում, որից առաջին դեղաչափ` 120 հազար 285, երկրորդ դեղաչափ` 51 հազար 605։ Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ առողջապահության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից:
«ԱստրաԶենեկա»-ով, «Սպուտնիկ-Վի»-ով և «Կորոնավակ»-ով պատվաստումները կարող են իրականացվել 18 և բարձր տարիքի անձանց շրջանում՝ ըստ դիմելիության, կամավորության սկզբունքով:
Պատվաստումներն իրականացվում են առողջության առաջնային պահպանման կազմակերպություններում՝ շաբաթվա բոլոր օրերին. շաբաթ և կիրակի, ժամը 10։00-16։00-ն, սահմանվել են հերթապահություններ:

По состоянию на 1 августа в Армении проведено 171890 прививок от COVID-19
ЕРЕВАН, 2 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. С начала вакцинации против COVID-19, по состоянию на 1 августа, проведено 171 890 прививок, из них первая доза - 12 285, вторая - 51 605. Об этом «Арменпресс» сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.
Прививки препаратами «АстраЗенека», «Спутник-В», «Коронавак» можно проводить среди лиц от 18 лет и выше на общественных началах.
Вакцинация проводится в организациях первичной медико-санитарной помощи все дни недели. В субботу и воскресенье установлены дежурства с 10:00 до 16:00.
Необходимо заранее позвонить в предпочтительную поликлинику, независимо от привязки, и записаться на вакцинацию;