Ադրբեջանական կողմի սադրանքների արդյունքում ծավալված մարտական գործողությունների հետևանքով 2 կողմից էլ կան կորուստներ
Ադրբեջանական կողմի սադրանքների արդյունքում ծավալված մարտական
գործողությունների հետևանքով 2 կողմից էլ կան կորուստներ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական ԶՈւ ստորաբաժանումների կողմից, հուլիսի 28-ին ժամը 03:40-ի սահմաններում, հերթական անգամ սադրանքի և հրադադարը խախտելու պատճառով հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան հատվածում ընթացող մարտերում երկու կողմից էլ կան կորուստներ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են Պաշտպանության նախարարությունից և հավելում, որ ծավալված մարտերը տեղային են, և ժամը 07։00-ի դրությամբ դրանք շարունակվում են:
«Նախնական տեղեկություններով, մարտական գործողությունների արդյունքում երկու կողմից էլ կան կորուստներ։ Տվյալները ճշտվում են»,- հայտնում են ՊՆ-ից:

Casualties reported on Armenian, Azerbaijani sides as Azerbaijan launches provocation on border
YEREVAN. JULY 28, ARMENPRESS. On July 28, at around 03:40, the Azerbaijani armed forces launched a provocation and violated the ceasefire in the northern-eastern section of the Armenia-Azerbaijan border.
Casualties have been reported on both sides as a result of the Azerbaijani military actions, the Defense Ministry of Armenia said, adding that as of 07:00 the localized battles continue.
“According to preliminary information, there are losses on both sides as a result of military actions. The data is being clarified”, the ministry said.