Բացօթյա միջոցառմամբ կամփոփվի «BiGiDream» մանկական փառատոնը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «BiGiDream» մանկական, ճանաչողական, ժամանցային, մրցութային, երաժշտական փառատոնը կամփոփվի բացօթյա բազմաբնույթ միջոցառմամբ, որը տեղի կունենա հունիսի 19-ին Երևանի «Կարապի լճին» հարակից տարածքում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ «Դեպի մեծ երազանքներ» խորագրով ամփոփիչ երեկոյին սպասվում են հեքիաթային խաղավարներ, տիկնիկների գեղեցիկ աշխարհ, դեմքի նկարազարդում, ծաղրանկարչություն, թատերական բեմադրություններ, փոքրիկ արտիստների ելույթներ, քաղցրի անկյուն:
«BiGiDream» մանկական փառատոնն իրականացնում է «Հայը կա» նախաձեռնությունը: Փառատոնը հնարավորություն է ստեղծում մեկ հարթակում համախմբել ՀՀ բոլոր մարզերից մանկական աշխատանքներ և ստեղծագործություններ։
Ստեղծվել է մի միջավայր, ուր երեխաները օրեր շարունակ կարող են իրենց հասակակիցների հետ մասնակից լինել ամենատարբեր ժամանցային խաղ-միջոցառումներին։
Հունիսի 8-18-ը փառատոնի թիմը շրջագայել է ամբողջ Հայաստանով և Արցախով՝ երեխաների հետ՝ փորձելով  մարդկանց մեջ արթնացնել հույսի, հավատի, սիրո և միասնության ջահը:
Այս յուրահատուկ ապաքաղաքական կրակարշավը նպատակ ունի նաև բացահայտելու մեր երկրի, իսկ հետագայում նաև սփյուռքի տաղանդավոր հայերին և աջակցել նրանց երազել ու միասնաբար հասնել թե՛ անձնական, թե՛ համընդհանուր երազանքների ու նպատակների:
«Հայը կա» նախաձեռնությունը միջոցառմանը ներկայացնելու է նաև Հայաստանի մարզերում բացահայտված տաղանդավոր երեխաների երազանքները՝ ստեղծելով նախադրյալներ այդ երազանքների իրականացման համար:

Детский фестиваль «BiGiDream» завершится мероприятием под открытым небом
Детский, познавательный, развлекательный, музыкальный фестиваль «BiGiDream» подведет итоги   мероприятием, которое состоится 19 июня у Лебединого озера в Ереване.
Как сообщает «Арменпресс», на заключительном мероприятии «Навстречу большой мечте» ожидаются сказочники, прекрасный мир кукол, нанесение аква грима, дружеские шаржи, театральные постановки, выступления маленьких художников и, конечно, сладкий уголок.
Детский фестиваль «BiGiDream» реализует инициативу «Армяне есть». Фестиваль дает возможность объединить детские коллективы из всех регионов Армении на одной площадке.
Будет атмосфера, в которой дети смогут весь день участвовать в различных развлекательных играх и мероприятиях.
С 8 по 18 июня коллектив фестиваля объездил с детьми всю Армению, Арцах, пытаясь пробудить в людях факел надежды, веры, любви и единства.
Эта уникальная аполитичная кампания направлена на выявление талантливых детей нашей страны, а затем и диаспоры, чтобы содействовать их мечтам, целям и достижениям как личным, так и всеобщим.
Инициатива «Армяне есть» представит мечты талантливых детей, выявленных в регионах Армении, и создаст предпосылки для их реализации.