ԳՇ նախկին պետը Շուշիի օգնության հասնող խմբի 1.5-2 օր ուշացումով հասնելու մասով պատասխան է տալու. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն Աբովյան քաղաքում բնակիչների հետ հանդիպմանը հայտարարեց, որ ՀՀ ԳՇ նախկին պետ Օնիկ Գասպարյանը պետք է պատասխան տա Արցախյան 44-օրյա պատերազմի ժամանակ Շուշիին օգնության գնացող խմբի՝ օրուկես ուշացումով հասնելու մասով:
Նրա խոսքով՝Գասպարյանը պատասխան է տալու դատարանում: «Դուք կարող եք հիմա ինձ ասել, թե ինչու եմ այն ժամանակ նրան այդ պաշտոնին նշանակել. պարզ պատճառով՝ ես չէի կարող գնալ ու օտար երկրից գեներալ բերել, մեր գեներալներից պետք է նշանակվեր: ԳՇ պետ նշանակելուց առաջ՝ 2018-ին էլ, 2020-ին էլ, խորհրդակցել եմ ոլորտի մարդկանց հետ, ասել են՝ երկու մարդ կա, որ պատրաստ են լինել այդ պաշտոնին: Ես հենց այդ երկու մարդուն եմ նշանակել, օդից չեմ վերցրել: Այսօր այդ մարդիկ ինչ-որ հայտարարություններ են անում: Այն մարդը, ում ես գեներալ-լեյտենանտի ու գեներալ-գնդապետի կոչում եմ տվել, 10 մարդու ներկայությամբ իր ասածից հրաժարվում է: Օնիկ Գասպարյանը դեռ դատարանում պետք է բացատրի, թե Շուշիին օգնության հասնող խումբն ինչու է 1.5-2 օր ուշացումով տեղ հասել»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարը:
Դիմելով իր քաղաքական հակառակորդներին՝ Փաշինյանն ասաց, որ եթե որևէ մեկին թվում է, թե ինքը նոյեմբերի 9-ից հետո խուսափելու է տարբեր դրվագների մասին խոսելուց, ապա դա այդպես չէ: Նա շեշտեց, որ այդ պատմությունը մինչև վերջին դետալը պետք է բացվի:

Экс-глава Генштаба еще ответитза опоздание группы помощи Шуши на 1,5-2 дня. Пашинян
Исполняющий обязанности премьер-министра РА Никол Пашинян заявил на встрече с жителями Абовяна, что бывший руководитель Генштаба РА Оник Гаспарян должен ответить за  то, что во время 44-дневной Арцахской войны группа помощи прибыла в  Шуши с опозданием на  1,5-2 дня.
По его словам, Гаспарян ответит за это в суде. «Теперь вы можете мне сказать, почему я тогда назначил его на эту должность? По одной простой причине :я не мог поехать и привезти генерала из чужой страны, он должен был быть  одним из наших генералов. Перед тем как назначить главу Генштаба, и в 2018, и в 2020 году я консультировался с людьми этой сферы, они сказали, что есть только два человека, которые  могут  занять эту должность.
Я и назначил именно этих двух человек, я  же не брал  их с воздуха. А сегодня эти люди делают какие-то заявления. Человек, которому я присвоил звание генерал-лейтенанта,  генерал-полковника, отказывается от своих слов в присутствии 10 человек. Оник Гаспарян еще должен ответить в суде, почему группа прибыла в Шуши с опозданием на 1,5-2 дня», - как передает Арменпресс, сказал и.о. премьер-министра.
Обращаясь к своим политическим оппонентам, Пашинян сказал, что если кто-то думает, что он не будет говорить о различных эпизодах после 9 ноября, то это не так. Он подчеркнул, что эту историю  необходимо  раскрыть до мельчайших подробностей.