«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունն ակնկալում է ստանալ ընտրողների քվեների 60 տոկոսը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը հունիսի 20-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում ակնկալում է ստանալ ընտրողների քվեների 60 տոկոսը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Երևանի Ավան վարչական շրջանում կուսակցության նախընտրական շտաբում ունեցած ելույթում այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը: «Սա անհրաժեշտ է, որպեսզի մենք խաղաղ զարգացման դարաշրջանը բացենք, որովհետև մեզ պետք չեն այլ սցենարներ: Մեզ պետք է, որ ընտրությունները տեղի ունենան, և մենք լիարժեք վերադառնանք մեր անվտանգային տնտեսական, կրթական, սոցիալական հարցերի լուծմանը: Դրա երաշխիքը կարող է լինել քաղաքացին: Եվ մենք ուզում ենք այս թեման կիսել մեր քաղաքացիների հետ: Որպեսզի որևէ վիճարկում տեղի չունենա ժողովրդական մանդատի, շատ կարևոր է, որ ընտրողների 60 տոկոսը քվեարկի «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության օգտին: Եվ մենք խնդրում ենք, հորդորում ենք, կոչ ենք անում մեր քաղաքացիներին գնալ և վերահաստատել իշխանության մանդատը, որովհետև դա իրենց իշխանության մանդատն է»,- ասաց Փաշինյանը:
Նա հավելեց, որ դա կնշանակի, որ հայ ժողովուրդը պահում է իր իշխանությունը: «Մենք ամեն ինչ կանենք, որ օրինական ընտրություններում քաղաքացին գնա և քվեարկի մեր օգտին: Սա է պատճառը, որ մենք մեր ներթիմային հանդիպումները հրապարակային ենք դարձնում ուղիղ եթերի միջոցով, որպեսզի հարց չծագի, թե հավաքվել, ի՞նչ էին խոսում: Մենք խոսում ենք Հայաստանի ապագայի մասին և ասում ենք, որ ապագա կա: Եվ Հայաստանի քաղաքացին պետք է գնա ընտրական տեղամաս և ասի ապագա կա, իսկ հունիսի 21-ին քվեաթերթիկների հաշվարկը ի լուր ամբողջ աշխարհի պետք է արձանագրի, որ հայ ժողովուրդն ասում է, որ ապագա կա և այդ ապագան իր ձեռքերում է»,- եզրափակեց Փաշինյանը:

Партия «Гражданский договор» рассчитывает получить на выборах 60 процентов голосов
Партия «Гражданский договор» рассчитывает получить 60% голосов на внеочередных парламентских выборах 20 июня.
Как передает Арменпресс, Пашинян затронул эту тему во время встречи со сторонниками партии "Гражданский договор" в предвыборном штабе партии в Ереванском административном районе Аван.
«Это нужно нам, чтобы открыть эру мирного развития, потому что нам не нужны другие сценарии. Нам нужно, чтобы выборы состоялись, мы должны полностью вернуться к решению наших проблем безопасности, экономических, образовательных и социальных вопросов. Гарантом этого может быть гражданин. И мы хотим поделиться этой темой с нашими гражданами. Чтобы не оспаривать народный мандат, весьма важно, чтобы 60% избирателей проголосовали за "Гражданский договор". Мы просим, мы призываем наших граждан пойти и подтвердить мандат правительства, потому что это мандат именно их правительства», - сказал Пашинян.
Он добавил, что это будет означать, что армянский народ сохранит свою власть. «Мы сделаем все возможное, чтобы гражданин пришел и проголосовал за нас на законных выборах. Вот почему мы делаем наши внутркомандные встречи открытыми, чтобы не возникало вопросов типа «о чем они там говорили?» Мы говорим о будущем Армении, мы говорим, что будущее есть. Гражданин Армении должен прийти на избирательный участок, чтобы сказать, что есть будущее, а 21 июня подсчет бюллетеней на весь мир должен объявить, что армянский народ говорит, что будущее есть и оно в его руках», - заключил Пашинян.