Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 181 նոր դեպք, առողջացել է 371 մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում մայիսի 22-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 181 նոր դեպք, առողջացել է 371 քաղաքացի, մահացել է՝ 15-ը: Մեկ օրում կատարվել է 4138 թեստավորում: Թեստավորման ընդհանուր թիվն այսպիսով հասել է 1057145-ի:
Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 221880 դեպք, որոնցից 210835-ն առողջացման, 4386-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությունից այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5586 պացիենտ: Նոախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1073 է:

COVID-19: в Армении подтвержден 181 новый случай, выздоровел 371 человек
По состоянию на 11:00 часов 22 мая в Армении подтвержден 181 новый случай заболевания коронавирусом, выздоровел 371 гражданин, 15 скончались. За сутки проведено 4138 тестов. Таким образом, общее количество тестов составило 1057145.
Было подтверждено 221880 случаев заболевания коронавирусом: из них 210835 случаев излечения, а 4386 – со смертельным исходом. В настоящее время 5586 пациентов проходят курс лечения от коронавирусной болезни. Накануне был зарегистрирован один случай смерти, когда пациентболелкоронавирусной инфекцией, но умер от другого заболевания. Всего таких случаев 1073.
Решением правительства РА от 11 января, с целью снижения риска заболевания COVID-19 карантин, установленный с 11 сентября 2020 года по 11 января 2021 года, продлен до 11 июля.