Փաշինյանը և Պուտինը միակարծիք են եղել հայ-ադրբեջանական սահմանին իրավիճակի հանգուցալուծման մեթոդաբանության շուրջ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի միջեւ մայիսի 19-ին տեղի է ունեցել հեռախոսազրույց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է ՀՀ եւ ԱՀ սահմանին տիրող ներկայիս իրավիճակը՝ ընդգծելով, որ ադրբեջանական ուժերը, հակառակ միջազգային իրավունքի բոլոր նորմերի, խախտել են Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքը:
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարը շնորհակալություն է հայտնել այս օրերին ՌԴ կողմից ներդրվող ջանքերի համար, որոնք ուղղված են տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ամրապնդմանը:
Զրուցակիցները միակարծիք են եղել իրավիճակի հանգուցալուծման ճանապարհների եւ դրա մեթոդաբանության շուրջ:

Пашинян и Путин сошлись во мнении вокруг методики разрешения ситуации на армяно- азербайджанской границе
Пашинян и Путин сошлись во мнении вокруг методики разрешения ситуации на армяно-
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян провел сегодня телефонный разговор с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, Никол Пашинян представил текущую ситуацию на границе между Республикой Армения и Азербайджаном, подчеркнув, что азербайджанские силы, вопреки всем нормам международного права, нарушили суверенную территорию Республики Армения.
Исполняющий обязанности премьер-министра Республики Армения поблагодарил за предпринимаемые в эти дни Россией усилия, направленные на укрепление мира и стабильности в регионе.