Վահագն Հայրապետյանը երկրպագուներին կներկայացնի Electronic Planet նոր նախագիծը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Կոմպոզիտոր, դաշնակահար Վահագն Հայրապետյանը մայիսի 29-ին «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում կներկայացնի իր նոր՝ Electronic Planet նախագիծը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հանրահայտ ջազմենը հանդես կգա առանց ոճային սահմանափակումների և նորարարական համերգային ծրագրով: Երեկոյին կհնչեն նրա ստեղնաշարային, էլեկտրոնային և վոկալ իմպրովիզացիաները:
Վահագն Հայրապետյանն արդեն մի քանի տասնամյակ իր ուրույն տեղն ունի Հայաստանի ջազի պատմության մեջ: Հայրապետյանը տարբեր կազմերով հանդես է եկել աշխարհի զանազան երկրներում, մասնակցել միջազգային փառատոնների և պատվով ներկայացրել հայ մշակույթը։

Ваагн Айрапетян представит поклонникам новый проект “Electronic Planet”
Композитор, пианист Ваагн Айрапетян 29 мая в концертном зале “Арно Бабаджанян” представит свой новый проект “Electronic Planet”.
Как передает «Арменпресс», джазмен выступит без стилевых ограничений, с инновационной концертной программой. Прозвучат его клавишные, электронные и вокальные импровизации.
Ваагн Айрапетян уже несколько десятилетий в истории армянского джаза занимает свое особое место. Айрапетян выступал с разными коллективами в разных странах мира, участвовал в международных фестивалях и всегда с честью представлял армянскую культуру.