Նիկոլ Փաշինյանն ու Վլադիմիր Պուտինը քննարկել են երկկողմ համագործակցության արդիական հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապպետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Կրեմլի պաշտոնական կայքը:
Նշվում է, որ հեռախոսազրույցը կայացել է հայկական կողմի նախաձեռնությամբ:
Կրեմլի պաշտոնական կայքում հրապարակված հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ շարունակվել են քննարկումները Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ տիրող իրավիճակի վերաբերյալ: Գոհունակությամբ արձանագրվել է, որ ռուս խաղաղապահների ջանքերի շնորհիվ տարածաշրջանում իրավիճակը կայուն է և հանգիստ:
Մտքեր են փոխանակվել երկկողմ համագործակցության արդիական հարցերի, այդ թվում՝ էներգետիկ ոլորտի վերաբերյալ:
Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրել է Հայաստանում տիրող ներքաղաքական իրավիճակի մասին՝ կապված հունիսին նախատեսվող արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների հետ:

Никол Пашинян и Владимир Путин обсудили актуальные вопросы двустороннего сотрудничества
ЕРЕВАН, 24 АПРЕЛЯ, АРМЕНПРЕСС. Состоялся телефонный разговор Премьер-министра Республики Армения Никол Пашиняна с Президентом Российской Федерации Владимиром Путиным. Как сообщает «Арменпресс», об этом сообщает официальный сайт Кремля.
Отмечается, что телефонный разговор состоялся по инициативе армянской стороны.
В заявлении на официальном сайте Кремля говорится, что обсуждение ситуации в Нагорном Карабахе продолжается. С удовлетворением было отмечено, что благодаря усилиям российских миротворцев ситуация в регионе стабильная и спокойная.
Они обменялись мнениями по актуальным вопросам двустороннего сотрудничества, в том числе в сфере энергетики.
Никол Пашинян проинформировал о внутриполитической ситуации в Армении в связи с назначенными на июнь досрочными парламентскими выборами.