ՀՀ և ՌԴ միջև դաշնակցային հարաբերությունները կախված չեն ընտրությունների արդյունքից. ՀՀ վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև ռազմավարական ու դաշնակցային հարաբերությունները կախված չեն կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքից: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ինտերֆաքս»-ին տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Հայ-ռուսական ռազմավարական և դաշնակցային հարաբերությունները բավականին հարուստ են և ծավալուն: Դրանք հիմնված են մեր ժողովուրդների պատմական մտերմության վրա: Այդ հարաբերությունների բնույթը կախված չէ ապագա արտահերթ ընտրությունների արդյունքից»,- ասել է Փաշինյանը:
Հայաստանում հունիսի 20-ին արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման մասին հայտարարել է վարչապետ Փաշինյանը մարտի 18-ին Ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի հետ հանդիպումից, ավելի վաղ Հայաստանի Հանրապետության նախագահի, «Իմ քայլը» խմբակցության, «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի հետ ունեցած քննարկումներից հետո:

Союзнические отношения между Арменией и Россией не зависят от результатов выборов: Пашинян
Стратегические и союзнические отношения между Арменией и Россией не зависят от результатов внеочередных парламентских выборов. Как передает «Арменпресс», об этом в интервью, данном агентству “Интерфакс” заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
“Армяно-российские стратегические и союзнические отношения достаточно богаты и масштабны. Они основаны на исторической близости наших народов. Характер этих отношений не зависит от результатов будущих внеочередных выборов”, - сказал Пашинян.
Премьер-министр Пашинян после встречи с руководителем парламентской фракции “Процветающая Армения” Гагиком Царукяном, состоявшейся 18 марта, заявил о проведении 20 июня внеочередных парламентских выборов в Армении. Ранее состоялись обсуждения с президентом Республики Армения, с руководителями фракций “Мой шаг” и “Просвещенная Армения” Лилит Макунц и Эдмоном Марукяном.