Ձեր նվիրվածությամբ կարողանում եք դաստիարակել հայրենասեր սերունդներ. վարչապետի շնորհավորանքը Մարտի 8-ի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մարտի 8-ի առիթով: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում նշվում է.
ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Կանանց միջազգային օրվա` Մարտի 8-ի առիթով։ Այս տոնը մեր հանրության շրջանում նշվում է առանձնակի ջերմությամբ, մեծարանքով, ինչը վկայում է մեր հանրության մեջ կանանց առանձնահատուկ դերի եւ ունեցած անգնահատելի ներդրման մասին, ինչը նաեւ ձեր ամուսինների, եղբայրների, հայրերի եւ որդիների կողմից ձեր նկատմամբ ունեցած հարգանքի ու անսահման սիրո արդյունք է:
Առանձնահատուկ ցանկանում եմ գլուխ խոնարհել մեր զինծառայող եւ կամավոր կանանց հիշատակի առաջ, ովքեր 44-օրյա պատերազմի ընթացքում իրենց կյանքը զոհեցին հանուն հայրենիքի:
Ակնածանքի խոսքեր եմ հղում մեր այն կանանց, որոնց հերոս զավակները, ամուսիններն ու եղբայրներն արցախյան պատերազմում ընկան հերոսաբար:
Ջերմորեն շնորհավորում եմ նաեւ այն կանանց, որոնց որդիները, ամուսիններն ու եղբայրներն այսօր էլ կանգնած են սահմաններին ու շարունակում են իրենց հայրենանվեր ծառայությունը, ու նաեւ այն կանանց, որոնք հենց իրենք են կանգնած եղել կամ այսօր էլ կանգնած են հայրենիքի պաշտպանության առաջնագծում:
Հայրենիքի պաշտպանության գործում ձեր, ձեր որդիների, ամուսինների ու եղբայրների ցուցաբերած քաջությունն ու հայրենասիրությունն օրինակ կլինեն հետագա բոլոր սերունդների համար:
Սիրելի՛ կանայք,
ձեր իրավունքների պաշտպանության օրվա առթիվ կարեւոր է արձանագրել, որ մեր երկրում դեռ շատ անելիքներ կան կանանց դերի բարձրացման, հավասար իրավունքների եւ հավասար հնարավորությունների ապահովման համար։ Պետք է նաեւ արձանագրել, որ պետությունը ջանքեր է գործադրում այդ ուղղությամբ: Մեր խնդիրն է ստեղծել այնպիսի հնարավորություններ, որոնք ձեզ թույլ կտան դրսեւորել բոլոր ձեր ստեղծարար կարողությունները, գիտելիքները, զգալ ձեզ առավելագույնս պաշտպանված ու գնահատված:
Ձեր շնորհիվ են նաեւ պահպանվում մեր ազգային լավագույն ավանդույթները, ամուր հայկական ընտանիքը: Ձեր նվիրվածության եւ մեծ ուժի արդյունքում է, որ կարողանում եք մեր ազգի համար դաստիարակել կիրթ ու հայրենասեր սերունդներ:
Սիրելի կանայք՝ մայրեր, քույրեր, դուստրեր,
եւս մեկ անգամ շնորհավորում եմ բոլորիդ այս գեղեցիկ տոնի առիթով՝ մաղթելով ընտանեկան ջերմություն, բարձր տրամադրություն, մասնագիտական հաջողություններ եւ նորանոր նախաձեռնություններ:

Своей преданностью вы можете воспитать патриотические поколения: премьер-министр поздравляет женщин с 8 марта
Своей преданностью вы можете воспитать патриотические поколения: премьер-министр
поздравляет женщин с 8 марта
ЕРЕВАН, 8 МАРТА, АРМЕНПРЕСС. Премьер-министр РА Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю 8 марта. Как сообщили «Арменпресс» в отделе информации и общественных связей аппарата премьер-министра РА, в сообщении говорится:
"Дорогие женщины,
Сердечно поздравляю вас с Международным женским днем 8 марта. Этот праздник отмечается в нашем обществе с особой теплотой и почтением, что свидетельствует об особой роли женщин в нашем обществе и их бесценном вкладе, который также является результатом уважения и безграничной любви к вам ваших мужей, братьев, отцов и сыновей.
Особо хочу почтить память наших женщин-военнослужащих и добровольцев, отдавших свои жизни во имя Отечества в 44-дневной войне. Я воздаю дань уважения нашим женщинам, чьи героические дети, мужья и братья героически пали в Арцахской войне.
Я также сердечно поздравляю женщин, чьи сыновья, мужья и братья все еще стоят у границ и продолжают свое патриотическое служение, а также женщин, которые стояли или продолжают стоять на передовой, защищая Родину.
Мужество и патриотизм, проявленные вами, вашими сыновьями, супругами и братьями при защите Родины, станут примером для всех будущих поколений.
По случаю Дня защиты ваших прав важно отметить, что в нашей стране еще многое предстоит сделать для повышения роли женщин, обеспечения равных прав и равных возможностей. Также следует отметить, что государство прилагает усилия в этом направлении. Наша задача - создавать возможности, которые позволят вам проявить все свои творческие способности, знания, почувствовать себя наиболее защищенными и оцененными.
Благодаря вам также сохраняются наши лучшие национальные традиции и крепкая армянская семья. Именно благодаря вашей самоотдаче и огромной силе вы можете воспитать образованные и патриотические поколения для нашей нации.
Любимые женщины, мамы, сестры, дочери,
Еще раз поздравляю всех вас с этим прекрасным праздником, желаю семейного тепла, бодрости духа, профессиональных успехов и новых начинаний.