«Գազպրոմ Արմենիա»-ն արժանացել է ՌԴ նախագահի ստորագրությամբ պատվոգրի և «Հաղթանակ» կազմակերպչական կոմիտեի հուշամեդալի
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը «Հաղթանակ» կազմակերպչական կոմիտեի անունից «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ Վարչության նախագահ-Գլխավոր տնօրեն Հրանտ Թադևոսյանին հանձնել է «1941–1945 թթ. Հայրենական Մեծ պատերազմում հաղթանակի 75-ամյակ» հուշամեդալ և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ստորագրությամբ պատվոգիր՝ «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ Ուսումնասպորտային համալիրում մարտի 3-ին տեղի ունեցած հանդիսավոր միջոցառման ժամանակ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին «Գազպրոմ Արմենիա»-ից:
«Գազպրոմ Արմենիա» ընկերությունը բարձր պարգևի է արժանացել քաղաքացիների հայրենասիրական դաստիարակության և Հայրենական Մեծ պատերազմի վետերանների սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծման գործում ակտիվ մասնակցության համար:
Շնորհավորելով Ընկերության աշխատողներին՝ դեսպան Կոպիրկինն ընգծել է, որ այս պարգևը խորհրդանշական է, քանի որ «Գազպրոմ Արմենիա»-ն կարևոր և հանգուցային գործընկեր է դեսպանատան հովանու ներքո կազմակերպվող սոցիալական և մշակութային տարատեսակ միջոցառումների անցկացման հարցում:
«Անցած տարի, որը հոբելյանական էր, «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերության ֆինանսավորմամբ դրամական աջակցություն ստացան Հայրենական Մեծ պատերազմի բոլոր վետերանները, որոնք ապրում են Հայաստանի Հանրապետությունում: Դա շատ նշանակալի ծրագիր էր, որը դրական մեծ արձագանք ստացավ: Եվ այս պարգևը այդ նշանակալի աշխատանքի արդյունքն է: Սա կարևոր աշխատանք է, որը ոչ միայն նպաստում է ընկերության վարկանիշի բարձրացմանը, այլ նաև՝ իրական ներդրում է սոցիալական զարգացման առումով, աջակցություն այն մարդկանց, որոնք ապրում են այստեղ»,- նշել է Սերգեյ Կոպիրկինը:
Շնորհակալություն հայտնելով Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպանին բարձր գնահատականի համար՝ «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ Վարչության նախագահ-Գլխավոր տնօրեն Հրանտ Թադևոսյանը նշել է, որ ընկերությունը պատրաստակամ է շարունակել արդյունավետ համագործակցությունը դեսպանության հովանու ներքո իրագործվող նախագծերի շրջանակում:
ՌԴ դեսպանին ներկայացվել են «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ գործունեության հիմնական ուղղությունները, իրականացված խոշորածավալ ներդումային ծրագրերը, ֆինանսատնտեսական ցուցանիշները, ինչպես նաև համառոտ շնորհանդես Ուսումնասպորտային համալիրի գործունեությանը վերաբերյալ:
Միջոցառման ընթացքում Հ.Թադևոսյանը «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ մի շարք աշխատողների հանձնել է «Գազպրոմ» ՀԲԸ Վարչության նախագահ Ա.Միլլերի շնորհակալագրերը՝ գազի արդյունաբերության զարգացման գործում անձնական մեծ ավանդի, երկարամյա բարեխիղճ աշխատանքի համար:
Միջոցառման ավարտից հետո Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպանը և «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ Վարչության նախագահ-Գլխավոր տնօրենը շրջայց են կատարել Ուսումնասպորտային համալիրի տարածքում: Դեսպանին ներկայացվել են դպրոցի և մանկապարտեզի հնարավորությունները, տեխնիկական հագեցվածությունը, ինչպես նաև համալիրի կազմում գործող սահադաշտի, լողավազանների և մարզադահլիճների պայմանները: Հյուրերի համար հատուկ կազմակերպվել էր մանկական ներկայացում, որը պատրաստել էին համալիրի սաները:
Շնորհակալություն հայտնելով Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ Վարչության նախագահ-Գլխավոր տնօրենին կազմակերպված միջոցառման համար՝ Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպանը նշել է. «Չափազանց հետաքրքիր էր ծանոթանալ «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերության գործունեությանը, Ուսումնասպորտային համալիրի աշխատանքին: Սա իմ առաջին այցն է և շատ կարևոր էր տեսնել այս ամենը սեփական աչքերով»:

«Газпром Армения» награждена грамотой, подписанной президентом РФ, и памятной медалью Оргкомитета "Победа"
«Газпром Армения» награждена грамотой, подписанной президентом РФ, и памятной
медалью Оргкомитета "Победа"
Чрезвычайный и Полномочный Посол Российской Федерации в Республике Армения Сергей Копыркин от имени Российского организационного комитета «Победа» вручил Председателю Правления – Генеральному директору ЗАО «Газпром Армения» Гранту Тадевосяну памятную медаль «75 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов» и грамоту, подписанную Президентом РФ В.Путиным, в ходе торжественного мероприятия, состоявшегося 3 марта в Учебно-спортивном комплексе ЗАО «Газпром Армения».
Компания «Газпром Армения» удостоена высокой награды за активное участие в патриотическом воспитании граждан и решении социально-экономических проблем ветеранов Великой Отечественной войны 1941-1945 гг. Поздравляя работников Общества, Посол Копыркин подчеркнул, что эта награда символична, поскольку «Газпром Армения» - важный и ключевой партнер в проведении различных мероприятий социального, культурного характера, организуемых под эгидой Посольства РФ в Армении.
«В прошлом году, который был юбилейным, компания «Газпром Армения» профинансировала программу по предоставлению пособий всем ветеранам Великой Отечественной войны, которые живут на территории Республики Армения. Это очень существенная акция, которая вызвала действительно очень хороший резонанс. И эта награда - результат этой существенной работы. Это важная работа, поскольку речь идет не только о повышении имиджа самой компании, но и является реальным вкладом в плане социального развития, помощи людям, которые здесь живут», - отметил, в частности, С.Копыркин.
Выразив благодарность Чрезвычайному и Полномочному Послу Российской Федерации за высокую оценку, Председатель Правления – Генеральный директор ЗАО «Газпром Армения» отметил, что компания готова продолжать плодотворное сотрудничество в рамках проектов, проводимых под эгидой Посольства России в Армении. Послу России были представлены основные направления деятельности ЗАО «Газпром Армения», реализованные компанией масштабные инвестиционные проекты, финансово-экономические показатели, а также презентация о работе Учебно-спортивного комплекса.
В ходе мероприятия Г.Тадевосян вручил ряду работников ЗАО «Газпром Армения» благодарственные письма Председателя Правления ПАО «Газпром» А.Миллера за большой личный вклад в развитие газовой промышленности и многолетний добросовестный труд. После завершения мероприятия Чрезвычайный и Полномочный Посол Российской Федерации и Председатель Правления – Генеральный директор ЗАО «Газпром Армения» посетили школу и детский сад Учебно-спортивного комплекса. Послу были представлены их возможности и техническая оснащенность, а также условия ледовой арены и бассейнов, действующих в составе комплекса. Для гостей было специально организовано детское представление с участием воспитанников Учебно-спортивного комплекса.
Выразив благодарность Председателю Правления – Генеральному директору ЗАО «Газпром Армения» за организованное мероприятие, Чрезвычайный и Полномочный Посол Российской Федерации отметил: «Было очень интересно ознакомиться с деятельностью «Газпром Армения» и работой Учебно-спортивного комплекса. Я здесь в первый раз и очень важно увидеть все своими глазами».