Արցախում կորոնավիրուսի նոր դեպք չի հայտնաբերվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախում փետրվարի 27-ին կատարվել է 21 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության դեպք չի արձանագրվել։ Կորոնավիրուսային հիվանդությունից այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 2 վարակակիր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ Արցախի առողջապահության նախարարությունից, Արցախում 2021 թվականին կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 3145 քաղաքացու հետազոտություն, որից 501-ի մոտ արձանագրվել է թեստի դրական պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2 385 դեպք: Կատարվել է 20 593 թեստավորում:
Արցախի առողջապահության նախարարությունը հորդորում է պահպանել կորոնավիրուսային վարակի տարածումը կանխարգելող՝ նախարարության կողմից առաջարկվող միջոցները:

COVID-19: в  Арцахе новых случаев  не зарегистрировано
27 февраля в Арцахе было проведено 21 тестирование, в результате которых ни одного случая заболевания коронавирусом не зарегистрировано. Двое инфицированных в настоящее время проходят стационарное лечение от коронавирусной болезни.
Как стало известно  Арменпресс в Минздраве Арцаха, в 2021 году в Арцахе на лабораторное выявление коронавируса прошли обследование 3145 граждан, из которых у 501 был положительный результат теста.
Всего в Республике Арцах подтверждено 2385 случаев заболевания коронавирусом. Было проведено 20 593 теста.
Минздрав Арцаха призывает соблюдать предложенные министерством меры по предотвращению распространения коронавирусной инфекции