Արայիկ Հարությունյանը մասնակցել է Արցախյան շարժմանը նվիրված երթին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը բարձրաստիճան պետական այրերի և Արցախի հոգևոր թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տ. Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի հետ փետրվարի 20-ին մասնակցել է Արցախյան շարժման 33-րդ տարեդարձին նվիրված երթին, ծաղիկներ խոնարհել Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիրում: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարն այցելել է նաև զինվորական պանթեոն և հարգանքի տուրք մատուցել հայրենիքի պաշտպանության համար զոհվածների հիշատակին:

President Harutyunyan participates in march dedicated to 33rd anniversary of Artsakh Movement
STEPANAKERT, FEBRUARY 20, ARMENPRESS. President of Artsakh Arayik Harutyunyan participated today in the march dedicated to the 33rd anniversary of the Artsakh Movement, the President’s Office told Armenpress.
Accompanied by top officials and Primate of the Artsakh Diocese, Bishop Vrtanes Abrahamyan, the President of Artsakh laid flowers at the Stepanakert City Memorial.
Mr. Harutyunyan also visited the military pantheon to pay tribute to the memory of all heroes fallen for the defense of the homeland.