Արցախի նախագահն ընդունել է բարերար Ալեք Բաղդասարյանին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 3-ին ընդունել է բարերար Ալեք Բաղդասարյանին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել բարերարին Արցախում շարունակվող բարեգործական ծրագրերի համար՝ ընդգծելով, որ միայն հայ ժողովրդի միասնական ջանքերով է հնարավոր արագ հաղթահարել հետպատերազմյան ծանր շրջանի դժվարությունները և պլանավորել զարգացման ծրագրեր:
Ալեք Բաղդասարյանը շնորհակալություն է հայտնել Հանրապետության նախագահին ջերմ ընդունելության համար, ներկայացրել, որ Հայ կրթական հիմնարկության ծրագրերի շրջանակում պատրաստվում են Արցախում կրթության զարգացման գործում աջակցության լրացուցիչ աշխատանքներ իրականացնել:

Президент Арцаха принял благотворителя Алека Багдасаряна
3 февраля президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял благотворителя Алека Багдасаряна. Об этом «Арменпресс» сообщили в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах.
Глава государства поблагодарил благотворителя за проводимые в Арцахе благотворительные программы, подчеркнув, что только совместными усилиями всего армянского народа возможно будет преодолеть тяготы послевоенного периода и спланировать программы развития.
Алекс Багдасарян поблагодарил президента республики за теплый прием и сказал, что в рамках программ Армянского образовательного учреждения будут проводиться дополнительные вспомогательные работы по развитию сферы образования в Арцахе.