Արցախի նախագահն ընդունել է բարերար Ալեք Բաղդասարյանին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 3-ին ընդունել է բարերար Ալեք Բաղդասարյանին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել բարերարին Արցախում շարունակվող բարեգործական ծրագրերի համար՝ ընդգծելով, որ միայն հայ ժողովրդի միասնական ջանքերով է հնարավոր արագ հաղթահարել հետպատերազմյան ծանր շրջանի դժվարությունները և պլանավորել զարգացման ծրագրեր:
Ալեք Բաղդասարյանը շնորհակալություն է հայտնել Հանրապետության նախագահին ջերմ ընդունելության համար, ներկայացրել, որ Հայ կրթական հիմնարկության ծրագրերի շրջանակում պատրաստվում են Արցախում կրթության զարգացման գործում աջակցության լրացուցիչ աշխատանքներ իրականացնել:

STEPANAKERT, FEBRUARY 4, ARMENPRESS. President of Artsakh Arayik Harutyunyan received on February 3 philanthropist Aleq Baghdasaryan, the Presidential Office told Armenpress.
Arayik Harutyunyan thanked the philanthropist for the charitable projects being implemented in Artsakh, stating that the post-war difficulties are possible to overcome only with joint efforts of the people.
Aleq Baghdasaryan thanked the President for the warm welcome and informed that they are going to carry out additional activities in Artsakh aimed at the education development.